Asset 1SWN

«حکومت موقت به معنای فرصت دایمی برای مداخلۀ بیگانه‌گان است»

unnamed

به دنبال مخالفت رئیس‌جمهور غنی با تشکیل حکومت موقت، مشاور امنیت ملی او هم می‌گوید که حکومت موقت به معنای فرصت دایمی برای مداخلۀ بیگانه‌گان است.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور امروز (شنبه، یازدهم دلو/بهمن) در توییتر نوشته است، کسانی که با وجود گفت‌وگوهای صلح دست از جان و مال مردم برنداشته‌‌‌اند، باید بدانند که شهروندان ارزش مردم‌سالاری و نظام را فهمیده‌اند. به گفتۀ آقای محب، دیگر زمان تطبیق آجندای بیگانه‌ در کشور وجود ندارد.

مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور این سخنان را در واکنش به اظهارات شیرمحمدعباس استانکزی، معاون هیأت گفت‌وگوکنندۀ طالبان در قطر مطرح کرده است. معاون هیأت گفت‌وگوکنندۀ طالبان روز پنج‌شنبه در مسکو اعلام کرد که اگر اشرف غنی از قدرت کنار برود، طالبان حاضر اند که صلح و با حکومت جدید کار کنند.

آقای محب گفته است که اگر طالبان از مشروعیت مردمی و دینی و ارادۀ داخلی برخوردار می‌بودند، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی براساس آتش‌بس ادامه می‌یافت.

با این‌که هیأت‌های گفت‌وگوکنندۀ دولت و طالبان در دوحه حضور دارند، اما گفت‌وگوهای جدی میان دو طرف هنوز آغاز نشده و پیش‌رفتی نداشته است. هفتۀ گذشته نادر نادری، سخنگوی هیأت گفت‌وگو‌کنندۀ دولت در قطر اعلام کرد که طالبان از چندین روز به این‌سو آمادۀ گفت‌وگو‌ نشده و نشستی نداشته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام