مسئولان صحی ننگرهار می‌گویند که به‌منظور پیش‌گیری از گسترش بیماری سرخکان، کارزار تطبیق واکسن ضد این بیماری در چهار ولسوالی این ولایت آغاز شده است و تلاش می‌شود تا این روند به ولسوالی‌های دیگر نیز گسترش یابد.

امیرمحمد آفتاب، رئیس صحت عامۀ ننگرهار، در آغاز تطبیق این کارزار می‌گوید که به‌دلیل گسترده‌گی شیوع سرخکان در این چهار ولسوالی، کارزار تطبیق واکسن را نخست از این‌جا آغاز کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای آفتاب می‌افزاید که در سال روان میلادی، بیش‌تر از ۶۰۰۰ کودک در این ولایت به سرخکان مبتلا شده‌اند که از این میان، ۴۱ تن جان باخته‌اند.

کارزار تطبیق واکسن ضد سرخکان با پشتی‌بانی مالی سازمان صحی جان، در ولسوالی‌های سرخ‌رود، حصارک، چپرهار و لعل‌پور آغاز شده است که در این روند، ۷۲ هزار کودک واکسن دریافت خواهند کرد.

به گفتۀ آفتاب، در این کارزار ۳۰۰ کارمند صحی شرکت کرده‌اند که طی آن کودکان کم‌تر از پنج سال و بالاتر از شش ماه واکسن دریافت می‌کنند. او می‌افزاید با وجود این‌که سطح گسترش این بیماری نسبت به گذشته کاهش یافته؛ اما به‌منظور جلوگیری از گسترش آن در آینده، کارزار تطبیق واکسن آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرخکان یک نوع بیماری ویروسی‌ست که به آسانی از فردی به فردی دیگر منتقل می‌شود و تهدیدی بالقوه برای زنده‌گی کودکان به‌شمار می‌رود.

مسئولان صحی ننگرهار می‌گویند که تلاش دارند تا کارزار تطبیق واکسن ضد سرخکان را در مناطق دیگر این ولایت نیز گسترش بدهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: