دومین مرکز تجارتی ویژه‌ی زنان در هرات گشایش یافت. مسئولان اتاق تجارت و صنایع زنان در حوزه‌ی غرب کشور، می‌‌گویند که این مرکز تجارتی ویژه‌ی زنان زیر نام «پرنس» به هدف ایجاد سهولت برای خریدوفروش بانوان در سطح شهر هرات گشایش یافته است.

نرگس هاشمی، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان در حوزه‌ی غرب کشور، در هنگام گشایش این مرکز تجارتی به سلام‌وطندار می‌گوید‌ که این دومین مرکز تجارتی ویژه‌ی زنان است که خدمات در آن توسط زنان برای زنان ارائه می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

بانو هاشمی، می‌افزاید: «در ولایت هرات یک مرکز دیگر نیز به نام خدیجه‌الکبرا وجود دارد که خانم‌ها در آن صنایع دستی و لباس‌ها را به فروش می‌رسانند و این دومین مرکز تجارتی برای فروش می‌باشد و در آینده نیز تلاش می‌کنیم تا مرکز‌های بیش‌تر تجاری را نظر به توقع جامعه در موقعیت‌های مختلف شهر هرات ایجاد کنیم.»

از سویی هم، شماری از زنانی که برای شان در این مرکز تجارتی زمینه‌ی کار فراهم شده است، با ابراز خرسندی می‌گویند که پس از این بانوان دیگر می‌توانند بدون هراس لوازم مورد نیاز شان را خریداری کنند.

شکوفه امینی، یکی از دکان‌داران که صنایع دستی را در این مرکز به فروش می‌رساند، می‌گوید: «خیلی خرسندم که برای ما زمینه‌ی کار فراهم شده و برای دیگر بانوان هم سهولت ایجاد شده است تا لوازم مورد نیاز شان را خریداری کنند.»

راضیه احمدی، یکی دیگر از دکان‌داران در این مرکز تجارتی که لوازم کودکانه، شال، روسری و لباس زنانه را به فروس می‌رساند، می‌گوید: «این گونه مرکزها در سطح شهر یک نیاز است و در هنگام خرید خانم‌ها راحت نیستند که لوازم مورد ضرورت خویش را خریداری کنند و اگر دکان‌دار خانم باشد، می‌توانند خیلی راحت خرید خود را انجام دهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این حال، غلام‌محبوب علی‌زاده، ایجادکننده‌ی این مرکز تجارتی ویژه‌ی زنان، می‌گوید که این مرکز در شش طبقه ساخته شده و یک طبقه‌ی آن را برای خریدوفروش بانوان تجارت‌پیشه به مدت شش ماه رایگان و پس از یک سال ۵۰ درصد تخفیف در نظر گرفته است.

به گفته‌ی مسئولان، در این مرکز تجارتی ۳۵ بانو دکان گرفته که در آن لباس‌های زنانه، صنایع دستی، لباس‌های عروس، لباس‌های کودکان، مواد آرایشی و تزیینات، به فروش می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: