شماری از باشندگان غور، می‌گویند که به دلیل بسته‌بودن شاه‌راه مرکزی این ولایت در زمستان، نیاز است که فعالیت شرکت‌های ترانسپورت هوایی، در این ولایت از سر گرفته شود.

آنان می‌افزایند که بسته‌بودن شاه‌راه‌‌های منتهی به غور، سبب شده است که در انتقال بیماران عاجل به کابل و هرات، همواره با مشکل روبه‌رو شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

غلام‌سخی، باشنده‌ی غور، در این باره می‌گوید: «راه‌ها دور است، یک مریض عاجل را نمی‌توانیم [به شفاخانه] برسانیم و از طرف زمستان، برف‌باری‌ها راه‌ها را مسدود می‌کند. خواست ما از امارت اسلامی این است که با شرکت‌ها صحبت کند تا پروازهای هوایی را در غور از سر بگیرند.»

نورمحمد، دیگر باشنده‌ی غور، نیز می‌گوید: «ما از شرکت‌های خصوصی هوایی می‌خواهیم که پروازهای خود را در غور از سر بگیرند؛ چون زمستان است و راه‌های مواصلاتی همه بند است. اگر پروازها باشد، راحت‌تر می‌توانیم مریض خود را انتقال بدهیم.»

با این حال، مسئولان محلی غور، می‌گویند که ناداری باشندگان این ولایت و میزان کم مسافران، سبب شده است که هیچ شرکت خصوصی هوایی، به ارائه‌ی خدمات در غور، حاضر نشود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

عبدالواحد حماس، سخن‌گوی والی غور، به سلام‌وطندار می‌گوید: «مردم غور هم مشکلات و چالش‌های اقتصادی دارند. مگر این که زمینه‌ی پرواز مساعد باشد و پایین‌تر از قیمتی که در زمان جمهوری بوده، کرایه گرفته شود. ان‌شاءالله مردم آماده اند که از طریق پروازها سفر کنند.»

این در حالی است که تا دو سال پیش، شرکت ترانسپورت هوایی کام‌ایر، در هفته، بیش از دو پرواز از کابل به غور و برعکس آن را انجام می‌داد؛ اما پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی و افزایش فقر در کشور، این شرکت ارائه‌ی خدمات به باشندگان غور را متوقف کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: