مسئولان شرکت هوایی کام‌ایر می‌گویند که وزارت داخلۀ پاکستان از چند روز به این‌سو با وضع قوانین جدید، به هواپیماهای آنان اجازۀ انتقال مسافران از کابل به اسلام‌آباد را نمی‌دهد.

سهراب امینی، معاون شرکت هوایی کام‌ایر به سلام‌وطندار می‌گوید که دلیل وضع قوانین جدید روشن نیست و تا زمان نامعلوم تنها هواپیماهای خطوط هوایی بین‌المللی پاکستان (پی‌آی‌ای) می‌توانند میان کابل و اسلام‌آباد پرواز کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که مسئولان شرکت‌های خصوصی سیاحتی در کابل می‌گویند که بهای تکت پروازهای پاکستان در مقایسه با گذشته به مراتب افزایش یافته است.

فیض‌محمد نیازی، رئیس یکی از شرکت‌های خصوصی سیاحتی می‌گوید که بهای تکت‌ هواپیماهای خطوط هوایی بین‌المللی پاکستان (پی‌آی‌ای) که در گذشته تا ۲۵ هزار افغانی بود، اکنون به بیش از ۲ هزار دالر افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

غلام‌جیلانی وفا، معین عملیاتی ادارۀ هوانوردی ملکی با تأیید تعلیق پروازهای شرکت‌ هوایی کام‌ایر به پاکستان، می‌گوید که وزارت داخلۀ این کشور حدود سه ماه پیش خواهان اجازه‌نامه از شرکت هوایی کام‌ایر شده بود و به‌دلیل نگرفتن این اجازه‌نامه، اکنون پروازها متوقف است.

پس از حل مشکلات فنی میدان‌هوایی کابل و بازشدن دوبارۀ این میدان به‌روی پروازهای بین‌المللی، شرکت هوایی کام‌ایر هر هفته سه پرواز از کابل به اسلام‌آباد انجام می‌داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: