مردم هرات برای پشتی‌بانی از نیروهای حرکت مقاومت مردمی صندوق جمع‌آوری کمک می‌گذارند. عبدالرازق احمدی، سخنگوی حرکت مقاومت مردمی در هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که این صندوق به گونۀ خودجوش از سوی مردم ایجاد شده است و در آیندۀ نزدیک به گونۀ رسمی آن را افتتاح و همه‌گانی خواهند کرد.

عبدالرازق احمدی می‌افزاید که کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این صندوق، به گونۀ مدیریت‌شده برای رزمنده‌گان خط نخست نبرد، زخمیان و خانواده‌های جان‌باخته‌گان نیروهای حرکت مقاومت مردمی مصرف خواهد شد. به گفتۀ او، هم‌اکنون شماری از باشنده‌گان هرات در داخل و خارج از این ولایت کمک‌های‌شان را به این صندوق واریز کرده‌اند.

سخنگوی حرکت مقاومت مردمی در هرات نیز می‌گوید که شماری از افراد خَیر در داخل و خارج هرات نیز اعلام آماده‌گی کمک کرده‌اند. او تأکید می‌کند که ایجاد این صندوق مالی، ارادۀ قدرت‌مند هراتیان برای ایستاده‌گی در برابر طالبان را نشان می‌دهد و تا زمانی که طالبان تن به صلح ندهند، این مقاومت پابرجاست.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در همین حال، جمال عبدالناصر حبیبی، عضو شورای حرکت مقاومت مردمی در هرات نیز می‌گوید که کمک‌ها و حمایت‌های مردمی هم‌زمان با آغاز حرکت مقاومت مردمی آغاز شده است. او می‌افزاید که به تازه‌گی هراتیان به گونۀ خودجوش چندین صندوق جمع‌آوری کمک را برای پشتی‌بانی از رزمنده‌گان حرکت مقاومت مردمی ایجاد کرده‌اند.به گفتۀ جمال عبدالناصر حبیبی، این صندوق‌ها از سوی مردم ایجاد شده است و مدیریت آن نیز از سوی مردم انجام خواهد شد. او تأکید می‌کند که ایجاد چنین حمایت‌های مردمی، به نیروهای حرکت مقاومت مردمی در میدان نبرد بیش‌تر از پیش روحیه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که به تازه‌گی دکتر رنگین دادفر اسپنتا، مشاور حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین، رهبری شورای جلب حمایت‌های بین‌المللی، سیاسی، مردمی و مالی حرکت مقاومت مردمی به رهبری محمداسماعیل خان را برعهده گرفته است.

با این حال، عبدالرازق احمدی، سخنگوی حرکت مقاومت مردمی در هرات می‌گوید که در کنار آقای اسپنتا، شمار دیگری از شخصیت‌های هراتی نیز مسئولیت حمایت‌های سیاسی و فرهنگی حرکت مقاومت مردمی را برعهده گرفته‌اند.

از سویی هم، تحلیل‌گران سیاسی می‌گویند که در چنین وضعیت دشوار امنیتی برای جلوگیری از پیش‌رَوی طالبان به داخل شهر هرات، باید به نیروهای مردمی پشتی‌بانی همه‌جانبه صورت گیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: