پس از تشدید جنگ و پیش‌روی طالبان به سوی دروازه‌های شهر هرات، امروز معین ارشد امنیتی وزارت داخله با شماری از نیروهای تازه‌نفس وارد هرات شدند.

عبدالرحمان رحمان، معین ارشد وزارت داخله می‌گوید که به‌منظور انسجام بهتر نیروهای امنیتی و عقب‌راندن طالبان از حومه‌های شهر هرات، با شماری از نیروهای تازه‌نفس به این ولایت آمده است.

او به باشنده‌گان هرات اطمینان می‌دهد که از تمام ظرفیت‌ها برای تأمین امنیت مردم استفاده کرده و مردم در روزهای آینده گواه خبرهای خوش خواهند بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالصبور قانع، والی هرات نیز می‌گوید که جلو پیش‌روی طالبان در چند بخش حومۀ شهر هرات گرفته‌ شده و اکنون تنها در منطقۀ «پُل مالان» میان نیروهای امنیتی و طالبان جنگ جریان دارد. او نیز به باشنده‌گان هرات اطمینان می‌دهد که عملیات پاک‌سازی آغاز شده است و به‌زودی وضعیت تغییر خواهد کرد.

در همین حال، محمدناصر علی‌زی، فرمانده لوای کوماندو در هرات نیز از وجود نیروی کافی امنیتی در این ولایت اطمینان می‌دهد و می‌گوید که عملیات پاک‌سازی آغاز شده است و وضعیت به‌زودی تغییرخواهد کرد.

هم‌زمان با درگیری‌ها در هرات، شب گذشته طالبان به بخش‌های از شهر تالقان، مرکز تخار و حومۀ شهر کندهار نیز حمله کرده‌اند.

خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخار می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی با نیروهای مردمی حملات طالبان را عقب زده‌اند. او می‌گوید که در جریان این درگیری‌ها بیش از ۱۰ طالب کشته و زخمی شده‌اند و وضعیت در کنترل نیروهای امنیتی‌ست.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

هم‌زمان مقام‌های محلی کندهار می‌گویند که از ۲۳ روز به این‌سو درگیری‌ها در شهر کندهار جریان دارد. هم‌اکنون حوزه‌های پنجم، نهم و سیزدهم امنیتی شهر کندهار در ادارۀ طالبان است و درگیری هر شب در این شهر جریان دارد.

علاوه بر این، از سه روز به این‌سو پروازهای داخلی از چند شهر بزرگ کشور لغو شده بود، اما امروز پروازهای داخلی از هرات به دیگر شهرها از سر گرفته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: