مسئولان در هرات از حمله‌های طالبان بر دفتر «یوناما»، «پُل‌ مالان» و «پُل‌ پشتون» این ولایت خبر می‌دهند. به گفتۀ مسئولان صحی در هرات، در نتیجۀ این حمله‌های طالبان تاکنون ۵ نظامی کشته و ۲۱ تن به‌شمول سه غیرنظامی زخمی شده‌اند.

عارف جلالی، سرطبیب شفاخانۀ حوزه‌یی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که ۵ کشته شامل یک نگه‌بان دفتر یوناما و چهار نیروی امنیتی می‌شوند. سرطبیب شفاخانۀ حوزه‌یی هرات می‌افزاید که زخمیان نیز شامل ۱۸ نیروی امنیتی و ۳ غیرنظامی می‌شوند. به گفتۀ عارف جلالی، وضعیت زخمیان خوب است.

در همین حال، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما با پخش خبرنامه‌یی حملۀ طالبان بر دفتر این نهاد در هرات را با شدیدترین الفاظ محکوم کرده است. یوناما نوشته که در این حمله‌های طالبان در کنار دیگر نیروهای امنیتی، یک نگه‌بان این نهاد هم کشته شده است و چندین نیروی امنیتی هم زخم برداشته‌اند.

طالبان پس از دو روز درگیری از بخش‌های «پُل مالان» ولسوالی گذره به «پُل پشتون» هجوم بردند و هم‌اکنون درگیری در بخش‌های جنوب «پُل پشتون» میان نیروهای امنیتی و دفاعی و حرکت مقاومت مردمی با طالبان جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

برخی منابع می‌گویند که طالبان حوالی ساعت ۵ عصر امروز با ورود نیروهای امنیتی به «پُل پشتون»، از این ساحه عقب‌نشینی کرده‌اند.

هم‌اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی به‌شمول امنیت ملی، قطعات ویژه و حرکت مقاومت مردمی در بخش‌های گونه‌گون شهر و جاده‌ها و دروازه‌های ورودی شهر ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: