مسئولان امارت اسلامی امروز طی مراسمی در لیسۀ امانی در کابل، سال جدید آموزشی (۱۴۰۱ خورشیدی) را به‌طور رسمی آغاز کردند. زنگ سال جدید آموزشی هم‌زمان با ممنوعیت رفتن دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم به مکتب نواخته شد.

شیخ نورالحق، معاون ادارۀ امور امارت اسلامی، در مراسم آغاز سال جدید آموزشی بر معیاری‌سازی آموزش تأکید می‌کند و می‌گوید آموزش باید طوری باشد که ارزش‌های کشور از بین نرود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، سعیداحمد شهیدخیل، معین منابع و اداری وزارت معارف، در این مراسم می‌گوید که امارت اسلامی در ۲۰ سال گذشته در کشور قربانی داده‌ و این قربانی فقط برای علم بوده است. او از دانش‌آموزان می‌خواهد که همانند ابوریحان البیرونی، فخر رازی و ابن سینا برای پیش‌رفت کشورشان تلاش کنند و برای اساس‌گذاری مرکزهای علمی دست به کار شوند.

معین اداری وزارت معارف تأکید می‌کند که شهروندان در برابر مشکلات پیش‌آمده صبر و تحمل داشته باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی در بیش از هفت ماه پسین، دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم اجازۀ رفتن به مکتب را نیافتند. در پی واکنش‌های بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی در برابر این اقدام، امارت اسلامی به ایجاد طرح در این زمینه تأکید کرد.

وزارت معارف امارت اسلامی روز گذشته اعلام کرد که مکتب‌ها به‌روی تمامی دانش‌آموزان از صنف اول تا دوازدهم باز می‌شود؛ اما دانش‌آموزان دختر دوره‌های متوسطه و لیسه امروز اجازۀ ورود به مکتب را نیافتند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: