خبرگزاری دولتی باختر اعلام کرده که وزارت معارف با پخش اطلاعیه‌یی گفته است که تمامی مکتب‌های دخترانه (متوسطه و لیسه) تا امر بعدی این وزارت بسته می‌ماند.

در اطلاعیه آمده است که هرگاه مطابق شریعت، رسم‌ورواج و فرهنگ افغانی لباس مکتب طرح شود، آن‌گاه براساس حکم رهبری امارت اسلامی مکتب‌های متذکره آغاز خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که روز گذشته وزارت معارف از بازشدن مکتب‌ها در سراسر کشور به‌روی تمامی دختران از صنف اول تا دوازدهم خبر داده بود.

با روی‌کارآمدن امارت اسلامی، دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم اجازۀ رفتن به مکتب را نیافتند. در پی واکنش‌های بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی در برابر این اقدام، امارت اسلامی به ایجاد طرح در این زمینه تأکید کرد.

مسئولان وزارت معارف امارت اسلامی در هشتم ماه حوت از نهایی‌شدن طرح بازگشایی مکتب‌های دخترانه خبر دادند. عزیزاحمد ریان، سخنگوی وزارت معارف، به سلام‌وطندار گفت که طرح بازگشایی مکتب‌های دخترانه برای تصویب، به کابینه فرستاده می‌شود و در صورت تصویب این طرح، دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم، می‌توانند به مکتب‌های‌شان بازگردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این وزارت روز گذشته اعلام کرد که تمامی مکتب‌ها، مدرسه‌ها و دیگر نهادهای آموزشی سر از امروز (چهارشنبه، سوم حمل) آغاز می‌شوند. در اعلامیه آمده بود که تمامی دانش‌آموزان و آموزگاران مکتب‌ها، مدرسه‌ها و نهادهای آموزشی در زمینۀ لباس و یونیفورم، «معیارهای شرعی و ملی» را درنظر بگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: