مسئولان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، امروز در یک نشست خبری دستاوردها و فعالیت‌های یک سال گذشتۀ این وزارت را با خبرنگاران شریک کردند.

حسیب‌الله سروش، معین پالیسی مصونیت و تفتیش هوانوردی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، در این نشست می‌گوید که در یک سال گذشته ۱۵ هزار و ۵۶۴ پرواز عبوری از حریم هوایی افغانستان صورت گرفته است که از این طریق ۹۸۰ میلیون و ۵۳۲ هزار افغانی درآمد جمع‌آوری کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ او، در جریان یک سال یک هزار و ۶۳۶ پرواز داخلی که ۱۶۴ هزار و ۸۹۹ مسافر را با خود داشته، انجام شده و یک هزار و ۶۰۷ پرواز خارجی که ۲۰۴ هزار و ۷۳۲ مسافر را به هم‌راه داشته، نیز صورت گرفته است که درآمد به‌دست‌آمده از این پروازها به ۴.۵ میلیارد افغانی می‌رسد.

حسیب‌الله سروش می‌افزاید: «از سال گذشته تا ماه جون ام‌سال به تعداد ۱۵ هزار و ۵۶۴ پرواز عبوری از فضای کشور صورت گرفته است که عواید حاصل از این پروازها ۱۰ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۸۰۰ دالر که معادل ۹۸۰ میلیون و ۵۳۲ هزار افغانی می‌شود.»

هم‌زمان با این، حمیدالله آخوندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، در این نشست می‌گوید که به نخستین بار توانسته‌اند در داخل کشور هواپیماهای ملکی را توسط متخصصان فنی داخلی ترمیم کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

آقای آخوندزاده می‌افزاید که آنان یکی از هواپیماهای شرکت هواپیمایی آریانا را در مدت ۲۸ روز با هزینۀ ۲۰۰ هزار دالر برابر با معیارهای جهانی ترمیم کرده‌اند. به گفتۀ او، پیش از این روند ترمیم هواپیماهای ملکی در بیرون از کشور در مدت پنج ماه با هزینۀ ۱.۳ میلیون دالر انجام می‌شد.

این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در افغانستان، تمامی سیستم‌های رادار میدان‌های هوایی بین‌المللی در کشور تخریب شده است. با این حال، مقام‌های این وزارت تأکید می‌کنند که به‌زودی سیستم‌های رادار این میدان‌های هوایی ترمیم خواهد شد و به فعالیت آغاز خواهد کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: