امارت اسلامی مدیریت سه میدان‌هوایی افغانستان را به شرکت «گاک» امارات متحدۀ عربی سپرد. غلام جیلانی وفا، معین وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، قرارداد تنظیم و مدیریت میدان‌های هوایی کابل، هرات و کندهار را با رزاق اسلم، مدیر عامل شرکت اماراتی امضا کرد.

این قرارداد که شامل فراهم‌سازی خدمات زمینی در هنگام پرواز می‌شود، امروز (سه‌شنبه، سوم جوزا) طی یک نشست خبری با حضور ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرا، خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و شماری دیگر از مقام‌های امارت اسلامی امضا شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عکاس: داود مبارک‌اوغلو، خبرنگار سلام‌وطندار

معاون نخست رئیس‌الوزرا در این نشست گفت امارت اسلامی برای تقویت اقتصاد کشور تلاش می‌کند که با این قرارداد تمامی شرکت‌های هوایی بین‌المللی پروازهای‌شان را به افغانستان آغاز کنند و سطح تجارت با آنان افزایش یابد.

پیش از این، گفته شده بود که قطر و ترکیه با امارات متحده به‌طور مشترک مدیریت میدان‌های هوایی کشور را برعهده می‌گیرند. مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجۀ ترکیه اعلام کرده بود که قرار است ترکیه با امارات متحدۀ عربی و قطر میدان‌هوایی بین‌المللی کابل را مشترک مدیریت کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عکاس: داود مبارک‌اوغلو، خبرنگار سلام‌وطندار

وزیر خارجۀ ترکیه در گفت‌وگو با رسانه‌ها هم‌چنان افزوده بود که کشورش با قطر به توافق رسیده و هیأت فنی نیز از ترکیه برای هماهنگی با قطر به دوحه رفته و این هیأت به کابل نیز سفر کرده است. اما او تأکید کرده بود که توافقی در این زمینه با امارت اسلامی نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: