مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی حکومت سرپرست، امروز (پنج‌شنبه، ۲۶ اسد) با ارائه‌ی گزارش کارکردهای یک‌ساله‌ی این وزارت در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت، می‌گویند که هم‌اکنون این وزارت تنها می‌تواند در حالت اضطراری پروسیجر کنترل روی حریم هوایی کشور داشته باشد.

مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، با تأکید بر این که این وزارت تنها مسئولیت کنترل هوایی روی پروازهای ملکی را دارد، می‌افزایند که در بخش خریداری تجهیزات به منظور کنترل راداری و مخابره‌ای حریم هوایی کشور، نیز تلاش‌ها جریان دارد.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

غلام‌جیلانی وفا، معین عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، می‌گوید‌: «ما فعلاً تنها پروسیجر کنترل را در حالت ایمرجنسی داریم و این کنترل وجود دارد. ما در آینده تلاش داریم تا دوباره بر حریم هوایی کشور سه نوع کنترل؛ پروسیجر کنترل، کنترل مخابره‌ای و کنترل راداری داشته باشیم.»

مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، نیز می‌گویند که تفاهم‌نامه‌هایی با تمام کشورهای همسایه برای کنترل ترافیک هوایی به امضا رسانده‌ است.

با این همه، مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، اعلام می‌کنند که هم‌اکنون بیش از ۹۰ پرواز در جریان یک شبانه‌روز در کشور جریان دارد و آنان تلاش دارند تا شمار پروازها در افغانستان را بیش‌تر نیز کنند. در کنار این، وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی در یک سال گذشته ۶۹۸۲ مجوز پرواز صادر کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

حسیب‌الله سروش، معین پالیسی، مصونیت و تفتیش هوانوردی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، در بخش رقم انتقال کالا و مسافر در جریان یک سال گذشته از طریق پروازهای صورت‌گرفته از افغانستان، می‌گوید: «انتقال بیش از ۵۶۱۰۹۹ مسافر در داخل و به خارج از کشور که از این میان ۳۵۴۶۴۷ خارجی و متباقی داخلی بوده و هم‌چنان انتقال ۲۶۴۷ تُن اموال کارگو از طریق سکتور هوانوردی کشور در یک سال گذشته.»

همین گونه، در بخش ترانسپورت زمینی، مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، می‌‌گویند که در یک سال گذشته ۶۷۳۹۸۲ موتر داخلی و خارجی از مرزهای کشور عبورومرور کرده که از طریق ۴۶ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۹۶۸ تُن کالا انتقال یافته است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: