وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، امروز  (چهارشنبه، ۱۶ حمل)، در یک نشست خبری در دفتر این وزارت در کابل، روند توزیع کتابچه و کارت الکترونیکی/برقی به شرکت‌های ترانسپورتی زمینی را آغاز کرد.

عبدالسلام حیدری، معین ترانسپورت جاده‌ای این وزارت، می‌گوید که برای معیاری‌سازی خدمات ترانسپورتی زمینی، به ۴۰۰ شرکت ترانسپورتی و بیش از ۶۰۰ اتحادیه‌ی ترانسپورتی، روند توزیع کتابچه و کارت الکترونیکی، آغاز شده است.

او می‌افزاید: «وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، به هدف معیاری‌سازی خدمات ترانسپورتی زمینی، روند توزیع کتابچه و کارت الکترونیکی را آغاز کرده است. اگر شرکت‌ها از این روند سرپیچی کنند، روشن می‌شود که برای مردم مفید نیست و از میان ترانسپورت زمینی، بیرون خواهند شد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مسئولان وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، هم‌چنان می‌گویند که برای موترهای باربری‌ای که ۱۷ تن بار و برای موترهای مسافربری‌ای که بیش از ۲۳ چوکی دارند، سیستم موقعیت‌یاب ((GPS، نیز نصب خواهد شد.

در همین حال، مالکان شماری از شرکت‌های ترانسپورتی زمینی، با استقبال از توزیع کارت الکترونیکی و نصب موقعیت‌یاب ((GPS در موترهای مسافربری و باربری، می‌گویند که این طرح برای کاهش خطر رویدادهای ترافیکی کمک می‌کند.

عطایی، رییس اتحادیه‌ی شرکت‌های ترانسپورتی افغانستان، می‌گوید: «هر اداره از خود نظام دارد و نظام وزارت ترانسپورت، توزیع کتابچه و کارت الکترونیکی است. معلومات هر موتر باید درج باشد که این مانند یک پاسپورت ارزش دارد.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

عصمت‌الله وردک، معاون شرکت ترانسپورتی بین‌المللی «احمدشاه بابا»، می‌گوید که توزیع کتابچه و کارت الکترونیکی، برای معیاری‌سازی سیستم الکترونیکی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، کمک می‌کند.

او می‌افزاید: «هنگامی که در موتر راه‌یاب نصب می‌شود، کتابچه و کارت الکترونیکی توزیع می‌شود که برای مالکان شرکت‌های ترانسپورتی زمینی و این وزارت، بااهمیت است.»

بر اساس معلومات وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، در بدل توزیع هر کتابچه و کارت الکترونیکی، ۵۰۰ افغانی از شرکت‌ها و اتحادیه‌‌ی ترانسپورتی زمینی، گرفته خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: