مسئولان در وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی افغانستان، می‌گویند که برای موترهای مسافربری ولایت‌ها ترمینال‌های معیاری جدید در کابل ساخته می‌شود. به گفته‌ی آن‌ها، برای ساخت ترمینال‌های جدید طرحی را روی دست دارند و کار روی عملی‌شدن آن جریان دارد.

امام‌الدین احمدی، سخن‌گوی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی، به سلام‌وطندار می‌گوید که به منظور کاهش ازدحام ترافیکی در شهر کابل، قرار است ترمینال‌های معیاری جدید بیرون از شهر ساخته و ایستگاه‌های موترهای لینی و مسافربری ولایت‌ها، به این ترمینال‌ها منتقل شوند.

سخن‌گوی این وزارت، می‌افزاید: «این بخش‌ها، ایستگاه‌های عنعنوی است و مانند ترمینال شمال به سکتور خصوصی قرارداد می‌دهیم که در بخش‌های مختلف کابل دور از شهر ترمینال جدید بسازند.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در همین حال، مسئولان شماری از شرکت‌های ترانسپورتی زمینی، می‌گویند که با ساخت ترمینال‌های معیاری جدید در کابل، سهولت‌های بیش‌تری به آن‌ها فراهم خواهد شد.

عبدالرحیم صافی، مسئول یکی از شرکت‌های ترانسپورتی زمینی، می‌گوید: «در گذشته یک موتر مشخص نبود و می‌توانست مشکل را به مردم به وجود بیاورد؛ اما حالا که ایستگاه و ترمینال مشخص است، از مسافر هم مال و جانش در امان است و ما هم می‌توانیم که یک مسافر را از یک جای مشخص ولایتش انتقال دهیم.»

مختار، مسئول یکی دیگر از شرکت‌های ترانسپورتی زمینی، نیز می‌گوید که با ساخت ترمینال‌های معیاری جدید، باید اصول ترانسپورتی زمینی نیز مراعات شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «باید در اول اصول موترهایی که به ولایت‌ها حرکت می‌کنند، مراعات و باید برای مسافران، رستورانت‌ها و جای بودباش فراهم شود. اکنون این گونه نیست و اگر به شکل معیاری ساخته شود، ما هم سپاس‌گزاری می‌کنیم و مردم هم خوش‌حال می‌باشند.»

گفتنی است که اکنون تنها در حوزه‌ی شمال کابل ترمینال معیاری وجود دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: