مسئولان در وزارت صحت عامه، از «هفته‌ی جهانی تغذیه با شیر مادر» گرامی‌داشت کردند. حبیب‌الله آخوندزاده، معین عرضه‌ی خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (دوشنبه، ۲۳ اسد) در برنامه‌ای به مناسبت گرامی‌داشت از «هفته‌ی جهانی تغذیه با شیر مادر» در کابل، از خانواده‌ها می‌خواهد که نوزادان خود را تا دوسالگی با شیر مادر تغذیه کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از پزشکانی که در این برنامه حضور داشتند، می‌گویند که «فله» یا نخستین شیر مادر پس از تولد نوزاد، غذای تقویت‌کننده‌ی سیستم محافظتی بدن نوزادان است.

حیدرخان حیدر، رییس طب وقایوی وزارت صحت عامه، نیز در این برنامه از خانواده‌ها می‌خواهد که نوزادان خود را تا دوسالگی با شیر مادر تغذیه کنند. او می‌افزاید: «در شش ماه نخست تولد، اگر مادران به نوزادان خود از شیر خود شان تغذیه کنند، خطر مرگ‌ومیر شان کاهش می‌یابد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که از سال ۱۹۹۲، از اول تا هفتم آگست به منظور ترویج فرهنگ شیردهی و توجه بیش‌تر جوامع به اهمیت شیردهی مادران به نوزادان، به عنوان «هفته‌ی جهانی تغذیه با شیر مادر» یا «هفته‌ی جهانی شیردهی» نام‌گذاری شده است و از این هفته همه‌ساله در جهان به منظور آگاهی‌دهی در باره‌ی اهمیت تغذیه با شیر مادر، گرامی‌داشت می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: