عبدالودود نیازی، مسئول شفاخانۀ ۱۰۰ بستر درمان معتادان ولایت فراه به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان به‌دلیل افزایش روزافزون بیماران، کم‌بود بستر، دارو و مواد خوراکی با مشکلات بسیاری رور‌به‌رو اند. به گفتۀ آقای نیازی، آنان مشکلات‌شان را با مسئولان محلی و مرکزی شریک کرده‌‌اند و تلاش می‌کنند که بتوانند به این مشکلات رسیده‌گی کنند.

مسئول شفاخانۀ ۱۰۰ بستر درمان معتادان ولایت فراه می‌گوید که از زمان روی‌کارآمدن امارت اسلامی، تاکنون در این ولایت بیش از ۷۰۰ معتاد مواد مخدر برای درمان به این شفاخانه مراجعه کرده‌اند و آنان نمی‌توانند پاسخ‌گوی همه در یک ‌زمان باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالودود نیازی، مسئول شفاخانۀ ۱۰۰ بستر درمان معتادان ولایت فراه

عبدالودود نیازی می‌افزاید: «کم‌وبیش در بخش اکمال ادویه/دارو ما مشکلات خود را داریم؛ ولی ریاست صحت عامه در بعضی موارد ادویه‌یی که نزد آن‌ها موجود است، ما را کمک می‌کند. تلاش‌ها زیاد جریان دارد. تماس‌های مکرری که با دفتر مرکزی خود، با وزارت صحت عامه و وزارت مالیه داریم، ممکن است تا رسیدن فصل زمستان پول مصارف‌ ما به دست‌رس ما قرار بگیرد.»

از سویی هم، شماری از بیمارانی که به تازه‌‌گی به شفاخانۀ ۱۰۰ بستر درمان معتادان ولایت فراه و دیگر مرکزهای درمانی شهر فراه مراجعه کرده‌اند، می‌گویند که به وضعیت آنان به درستی رسیده‌گی نمی‌شود.

در همین حال، عبدالجبار شایق، معاون ریاست صحت فراه می‌گوید که آنان به تمام بیماران شفاخانۀ ۱۰۰ بستر درمان معتادان این ولایت رسیده‌گی می‌کنند و تنها در بخش تهیۀ مواد غذایی برای بیماران با مشکل روبه‌رو اند و تلاش می‌کنند این مشکل را نیز برطرف کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالجبار شایق، معاون ریاست صحت فراه

معاون ریاست صحت فراه می‌افزاید: «یک‌ تعداد معتادانی که از طرف خانواده‌های آن‌ها به شفاخانه آورده می‌شوند، آن‌ها داخل بستر می‌شوند و مطابق به مقررات تداوی معتادان، ما هم‌راه آن‌ها اجراآت می‌کنیم. فعلاً ما در ولایت فراه حدود ۱۳۵ بستر برای تداوی معتادان داریم که ۱۰۰ بستر آن برای معتادان مرد است و ۳۵ بستر هم برای معتادان زن و کودک.»

در دو ماه گذشته بیش از ۷۰۰ معتاد در سطح شهر فراه از سوی نیروهای امارت اسلامی جمع‌آوری شده‌اند که هم‌اکنون در بیش‌تر مرکزهای درمانی و حتی در زندان مرکزی این ولایت زیر درمان قرار دارند. مسئولان در این ولایت انتظار دارند که پس از رسیده‌گی و توجه پزشکان، این شمار از معتادان دوباره صحت‌یاب شوند و به جامعه بازگردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: