همایون شهیدزاده، نمایندۀ مردم فراه در مجلس به سلام‌وطندار می‌گوید، تنها لوای دوم ارتش در این ولایت که از دو روز به این‌سو در محاصرۀ طالبان بود، شب گذشته با تسلیم‌شدن مسعود بختور، والی فراه و شهردار این ولایت با حدود ۱۰۰ نیروی امنیتی و خیزش مردمی، به تصرف جنگ‌جویان این گروه درآمده است.

آقای شهیدزاده می‌گوید که عبدالستار حسینى، نمایندۀ مردم فراه در مجلس، جنرال عبدالصمد شمس، فرمانده لواى دوم ارتش در فراه، دادالله قانع، رئیس شوراى ولایتى، آمر امنیت فرماندهی پولیس، رئیس ارکان لوا با یک کاروان حدود یک‌هزار و ۵۰۰ نیروی امنیتی و ۲۰۰ تانک هاموی و جنگ‌افزارهای سبک‌وسنگین، به یک ساحۀ بیرون از شهر فراه عقب‌نشینی کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

همایون شهیدزاده می‌افزاید که از شب گذشته تاکنون این کاروان مقام‌ها و نیروهای امنیتی پشتی‌بانی نیروهای هوایی را به هم‌راه دارند. این عضو مجلس نماینده‌گان تأکید می‌کند که این کاروان با تمام تجهیزات جنگی مجهز است و بدون کمک هوایی نیز می‌تواند از خود دفاع کند.

مسعود بختور، والی فراه

به گفتۀ شهیدزاده، این کاروان نیروهای امنیتی و مقام‌های محلی با تمام امکانات و تجهیزات نظامی طبق هدایت مقام‌های مرکزی تغییر موقعیت داده‌اند.

هرچند گفته می‌شود که این کاروان نیروهای امنیتی و مقام‌های محلی به ایران پناه برده‌اند، اما همایون شهیدزاده پناه‌بردن این کاروان به ایران را بی‌بنیاد می‌داند. آقای شهیدزاده می‌گوید که به‌زودی این شمار نیروهای امنیتی عملیات‌های‌شان را برای پس‌گیری مناطق ازدست‌رفتۀ فراه آغاز خواهند کرد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

طالبان بیش‌تر بخش‌های شهر فراه را سه‌شنبه، نوزدهم اسد/مرداد تصرف کردند.

تلاش کردیم دیدگاه والی فراه را در این باره داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم. طالبان نیز تصرف کامل شهر فراه و پیوستن والی و شماری از نیروهای امنیتی را تأیید می‌کنند. این در حالی‌ست که چندی پیش تمامی ولسوالی‌های فراه نیز به تصرف طالبان درآمده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: