مسئولان شورای ولایتی فراه می‌گویند که طالبان با انجام حمله‌های گسترده بر بخش‌های مختلف مرکز این ولایت، بیش‌تر بخش‌های شهر فراه را تصرف کرده‌اند.

خیرمحمد نورزی، معاون شورای ولایتی فراه به سلام‌وطندار می‌گوید، از شام گذشته به این‌سو طالبان از بخش‌های «شیخ‌آباد»، «چهارباغ»، «باغِ پُل»، «سنگِ زور» و «حیدرقولی» که در شمال و غرب شهر فراه موقعیت دارند، بر این شهر حمله کرده‌اند. به گفتۀ او، طالبان پس از چاشت امروز با متقبل‌شدن تلفات سنگین، فرماندهی پولیس، زندان، مقام ولایت و بخش‌های دیگر شهر فراه را تصرف کرده‌اند.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

معاون شورای ولایتی فراه می‌افزاید که اکنون نیروهای امنیتی در ریاست امنیت ملی این ولایت حضور دارند و جنگ به شدت ادامه دارد. او می‌گوید، گزارش‌ها می‌رساند که پس از تصرف زندان فراه توسط طالبان، تمامی زندانیان نیز فرار کرده‌اند.

خیرمحمد نورزی نیز می‌گوید که اگر کمک بیش‌تر به شهر فراه فرستاده نشود، احتمال سقوط کامل این ولایت وجود دارد. تصویرهایی که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، نیز نشان می‌دهد که طالبان بیش‌تر بخش‌های شهر فراه را تصرف کرده‌اند.

هرچند مسئولان امنیتی فراه دربارۀ سقوط شهر فراه چیزی نمی‌گویند، اما بامداد امروز فاروق حضرتی، سخنگوی فرماندهی پولیس فراه به سلام‌وطندار گفت، طالبان شب گذشته از چند بخش بر شهر فراه حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی روبه‌رو شدند.

از سویی هم، طالبان ادعا کرده که شهر فراه را کامل تصرف کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این در حالی‌ست که حدود دو ماه پیش طالبان توانستند تمامی ولسوالی‌های فراه را تصرف کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: