شماری از اعضای شورای ولایتی جوزجان می‌گویند که شدت جنگ از چند روز به این‌سو تا سه کیلومتری شهر شبرغان، مرکز این ولایت رسیده است و با گذشت هر روز، طالبان حمله‌های‌شان را بر نیروهای امنیتی افزایش می‌دهند. به گفتۀ اعضای شورای ولایتی جوزجان، اگر بی‌توجهی‌ها هم‌چنان ادامه یابد، این ولایت به‌دست طالبان سقوط خواهد کرد.

مولوی عبدالحی حیات، عضو شورای ولایتی جوزجان می‌گوید، شدت جنگ تا مرکز شهر رسیده است و دولت مرکزی تاکنون هیچ نیروی تازه‌نفس را که بتواند ناامنی‌های این ولایت را مهار کند، نفرستاده است.

به گفتۀ این عضو شورای ولایتی جوزجان، حرکت‌های دوپهلوی دولت مرکزی سبب شده است که شدت جنگ در این ولایت به گونۀ بی‌پیشینه افزایش یابد و شماری از روستاهای شهر شبرغان به‌دست طالبان سقوط کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از نیروهای خیزش مردمی در جوزجان می‌گویند که عدم حمایت به موقع دولت مرکزی سبب شده است تا سربازان در این ولایت گرسنه بمانند یا هم بدون امکانات در جنگ با طالبان کشته شوند.

شاه‌رسول، یکی از نیروهای خیزش مردمی می‌گوید که بی‌توجهی و عدم حمایت به موقع دولت سبب شده است تا نیروهای امنیتی در سنگرهای داغ نبرد بدون اعاشه و مهمات عقب‌نشینی کنند یا با دست خالی کشته شوند. به گفتۀ او، شدت جنگ در جوزجان هزاران خانواده را آواره کرده است.

اما مسئولان امنیتی جوزجان می‌گویند که شب گذشته حمله‌های تهاجمی طالبان بر شهر شبرغان را عقب زده و خط‌های دفاعی نیروهای امنیتی را حفظ کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

خواجه‌ غلام‌جیلانی ابوبکر، فرمانده پولیس جوزجان می‌گوید که بامداد امروز از یورش طالبان بر شهر شبرغان جلوگیری و تلفاتی به این گروه وارد کرده‌اند. به گفتۀ او، طالبان با گردآوری نیروهای جنگی چندین ولایت بر شهر شبرغان یورش آورده‌؛ اما نیروهای امنیتی تاکنون در برابر آن‌ها مقاومت کرده‌اند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که حاشیه‌های شهر شبرغان حالت نظامی به خود گرفته و باشنده‌گان این ولایت دسته‌دسته این شهر را ترک می‌کنند و نرخ مواد غذایی و غیرغذایی نیز چند برابر افزایش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: