مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت امروز نشستی را زیر نام «بهبود کیفیت نشراتی و قانون‌مندسازی فعالیت رسانه‌ها» برگزار کرد. این نشست مشورتی با حضور وزیران عدلیه، اطلاعات و فرهنگ و حج و اوقاف، سرپرست دادستانی کل و مسئولان دیگر نهادهای پشتی‌بان خبرنگاران برگزار شد. سخنانی که در این نشست از سوی مسئولان حکومت مطرح شد، انتقادهای نهادهای پشتی‌بان رسانه‌ها را در پی داشته و تلاشی برای وضع محدودیت بر فعالیت رسانه‌ها تعبیر شده است.

ذبیح‌الله کلیم، سرپرست دادستانی کل کشور در نشست مشورتی «بهبود کیفیت نشراتی و قانون‌مندسازی فعالیت رسانه‌ها» هشدار می‌دهد که رسانه‌ها باید در نشر خبرها متوجه حساسیت موضوع‌ها باشند و نتایج جزایی را که تخلفات رسانه‌یی به‌دنبال دارد، در نظر بگیرند.

سرپرست دادستانی کل کشور در این نشست می‌گوید که رسانه‌ها باید حساسیت موضوع‌ها را در پوشش گزارش‌ها و خبرها در نظر بگیرند و نیز نتایج جزایی را که تخلفات رسانه‌یی به هم‌راه دارد، متوجه باشند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

ذبیح‌الله کلیم می‌افزاید که به‌خاطر جلوگیری از تخطی و جرم‌های رسانه‌یی باید یک راهکار روشن برای چه‌گونه‌گی اطلاع‌رسانی و نشر محتوا در رسانه‌ها ایجاد شود. به گفتۀ او، دادستانی کل مکلف به بررسی تخلفات است و هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی در برابر قانون معافیت ندارد.

محمدقاسم حلیمی، وزیر ارشاد، حج و اوقاف نیز در این نشست می گوید که در پخش و نشر خبرها، افراط و تفریط صورت نگیرد.

اما عبدالمجیب خلوتگر، رئیس اجرایی نهاد پشتی‌بان رسانه‌های آزاد افغانستان یا نی می‌گوید، در نشست خبری مشترک امروز حکومت با رسانه‌ها دربارۀ برخی از محدودیت‌های اطلاع‌رسانی صحبت شد که با واکنش‌های جدی جامعۀ رسانه‌یی روبه‌رو شده است. آقای خلوتگر می‌گوید که نشست امروز نمایان‌گر این است که دولت در صدد محدودکردن آزادی‌هاست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نشست دربارۀ چه‌گونه‌گی افشای اسرار نظامی نیز بحث شد. شرکت‌کننده‌گان این نشست می‌گویند که به بهانۀ آزادی بیان نباید منافع ملی به خطر بیفتد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: