وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، روز سه‌شنبه، ۲۸ سنبله، نخستین نشست کمیسیون تخطی رسانه‌ها را برگزار کرد. مسئولان این وزارت می‌‌گویند که هدف از برگزاری این نشست، بررسی فعالیت تمام رسانه‌های افغانستان است.

خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌گوید: «تلویزیون‌ها و رادیوهایی استند که ما بررسی می‌کنیم که آیا به سود مردم است یا خیر و با پیش‌برد اهداف شخصی کار می‌کنند یا برای مخالفت خود از آن کار می‌گیرند یا هم برای اهداف تنظیمی کار می‌کنند. ما می‌خواهیم که رسانه‌ها باید به سود مردم کار کند.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

مسئولان در وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، می‌گویند دو تا سه رسانه است که تا کنون تخطی رسانه‌ای کرده است. حیات‌الله مهاجر فراهی، معین امور نشراتی وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، بدون این که از رسانه‌ی مشخصی نام بگیرد، می‌گوید که پخش خبرهای بی‌بنیاد، پخش خبری که به وحدت ملی آسیب می‌زند و نیز تبلیغ علیه نظام، از موارد عمده‌ی تخطی این رسانه‌ها عنوان می‌شود.

او می‌افزاید: «اکنون درست نیست که من نام آن رسانه‌ها را بگیرم تا زمانی که موضوعات تخطی شان بررسی شود. دو تا سه رسانه است که تخطی کرده اند و پخش خبرهای بی‌بنیاد، پخش خبری که به وحدت ملی آسیب می‌زند و تبلیغ علیه نظام، از موارد عمده‌ی تخطی این رسانه‌ها عنوان می‌شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

کمیسیون تخطی رسانه‌ها ۱۴ عضو دارد که شامل مسئولان وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، مسئولان نهادهای پشتیبان خبرنگاران و نیز مسئولان رسانه‌ای که پس از این پرونده‌های تخطی رسانه‌های کشور را بررسی می‌کنند، می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: