پس از رخصتی‌های زمستانی و گشایش سال سوم کاری دورۀ هفدهم تقنینی، اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز خود (یک‌شنبه، هفدهم حوت/اسفند) اقدام به انتخاب هیأت اداری این مجلس کردند.

در این نشست ۲۲۷ رأی استفاده شد و نامزدان برای پیروزی باید ۱۱۴ رأی اخذ می‌کردند. برای معاونت اول این مجلس سه تن نامزد بودند که از این میان، احمدجاوید جیحون با ۱۲۰ رأی تأیید برنده شد.

منورشاه بهادری و ضیاءالدین ضیا، دو نامزد دیگر معاونت اول مجلس هر کدام با ۹ و ۳۹ رأی تأیید نتوانستند به آرای مورد نیاز برای پیروزی دست یابند.

برای معاونت دوم این مجلس نیز ۳ تن نامزد شده بودند که سیدظاهر مسرور با ۵۵ رأی تأیید، گل‌احمد نورزاد با ۸۸ رأی تأیید و محمدکریم جوزجانی با ۲۱ رأی تأیید نتوانستند به آرای مورد نیاز برای پیروزی دست یابند.

قرار است رقابت میان سیدظاهر مسرور و گل‌احمد نورزاد فردا دوباره برگزار شود. برای پست منشی این مجلس نیز ۳ تن نامزد شده بودند که محمدکریم اتل با ۹۷ رأی تأیید، شفیقه سخا یولچی با ۳۹ رأی تأیید و اسدالله شهباز با ۳۵ رأی تأیید هیچ‌کدام نتوانستند به آرای مورد نیاز برای پیروزی دست یابند.

در همین حال، برای پست معاون منشی مجلس نیز گلالی محمدی و عرفان‌الله عرفان نامزد شده بودند. این نامزدان با کسب ۷۸ و ۸۸ رأی تأیید نتوانستند به پیروزی برسند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان از دیگر وکیلان خواست تا برای این پست، خود را نامزد کنند.

این در حالی‌ست که روز گذشته برای تعیین هیأت اداری مجلس سنا انتخابات برگزار شد و محمدعلم ایزدیار، به عنوان معاون اول، محمداکبر استانکزی به عنوان معاون دوم و محمدفیصل سمیع به عنوان معاون منشی این مجلس گزینش شدند و در انتخابات امروز این مجلس برای پست منشی، راحله دوستم به پیروزی رسید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: