سال سوم کاری دورۀ هفدهم شورای ملی امروز (شنبه، شانزدهم حوت/اسفند) به گونۀ رسمی آغاز شد.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس نماینده‌گان در مراسم گشایش سال سوم کاری دورۀ هفدهم شورای ملی خواهان پایان‌دادن به فرهنگ سرپرستی از سوی حکومت شد.

رئیس مجلس نماینده‌گان می‌گوید که برای از میان‌بردن خلای مدیریتی و تنظیم بهتر امور، باید هرچه زودتر نامزدوزیران جدید برای کسب رأی اعتماد به مجلس نماینده‌گان معرفی شوند. به گفتۀ آقای رحمانی، احترام به مصوبه‌های مجلس نماینده‌گان احترام به قانون اساسی‌ست.

در همین حال، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور که در این مراسم سخن می‌زد، می‌گوید که به عنوان رئیس‌جمهور تلاش کرده است تا روحیۀ هم‌کاری میان سه قوه را به‌ میان آورد.‎

محمداشرف غنی می‌گوید: «من به عنوان رئیس دولت همیشه بر اصل تفکیک قوا و هم‌کاری میان سه قوه تأکید کرده‌ام که این امر اساسی‌ترین اصل جمهوریت است. شورای ملی در سخت‌ترین شرایط در کنار حکومت قدم برداشت و در کنار تفاوت توانستیم از راه مذاکره تفاوت‌های موجود میان‌ مان را حل کنیم.»

مجلس نماینده‌گان در حالی خواهان پایان‌دادن به فرهنگ سرپرستی در حکومت است که وزارت‌های معارف، اطلاعات و فرهنگ، امور زنان، احیا و انکشاف دهات و بانک مرکزی از سوی سرپرستان اداره می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: