خانوادۀ بسم‌الله عادل، مدیر مسئول رادیو صدای غور هنگام به خاک سپاری فرزندشان می‌گویند، پسرشان با هیچ‌کسی خصومت شخصی نداشت و به خاطر بلندکردن صدای مردم ترور شده است.

گل‌محمد عادل، پدر بسم‌الله عادل می‌گوید که فرزندش پیش از این چندین‌بار از سوی مردان مسلح مورد سوء قصد قرار گرفته بود و جان سالم برده بود.

به گفتۀ پدر عادل، آن‌ها چندین‌بار این موضوع را با نهادهای کشفی و استخباراتی در میان گذاشتند، اما هیچ‌توجهی صورت نگرفت. او از مسئولان محلی و مرکزی می‌خواهد تا عاملان این رویداد را شناسایی و به کیفر برسانند.

بسم‌الله عادل، مدیر مسئول رادیو صدای غور هفته گذشته در صفحۀ فیسبوکش به گونۀ گلایه‌آمیز نگاشته بود که حملات صورت گرفته بر وی را هیچ نهاد کشفی و استخباراتی جدی نگرفته و حتی شماری آن را شهرت‌طلبی و دسیسه‌سازی شخصی عنوان کرده‌اند.

قتل بسم‌الله عادل، با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شده است. شماری از خبرنگاران محلی در ولایت غور با نگرانی از ادامۀ قتل‌های هدفمند کارمندان رسانه‌یی، دولت را در بخش تأمین امنیت خبرنگاران به کم‌کاری و بی‌توجهی متهم می‌کنند.

آنان ترور آقای عادل را نشان‌دهندۀ این کم‌کاری و بی‌توجهی نهادهای امنیتی می‌خوانند. مسئولان ادارۀ محلی غور از آغاز بررسی‌ها در بارۀ ترور آقای عادل، خبر می‌دهند.

بسم‌الله عادل، مدیر مسئول رادیو صدای غور عصر روز گذشته، جمعه دوازدهم جدی، در غرب شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور در یک حملۀ مسلحانه جان باخت. از آقای عادل سه فرزند کوچک به جا مانده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: