Asset 1SWN

کمیسیون حقوق بشر خواستار بررسی همه‌جانبۀ حمله بر خانۀ بسم‌الله عادل شد

WhatsApp Image 2021-02-26 at 11.32.00 AM

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از نهادهای مسئول می‌خواهد تا چه‌گونه‌گی قتل بسم‌الله عادل، مدیر مسئول پیشین رادیو صدای غور و رویداد حمله بر خانۀ پدر او را به گونۀ همه‌جانبه بررسی کنند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر امروز (یک‌شنبه، ۱۰ حوت/اسفند) در توییتی نوشته است که بر اساس یافته‌های این نهاد، در حملۀ مسلحانۀ فرمانده محلی گروه طالبان بر خانۀ پدر بسم‌الله عادل، ۳ عضو خانوادۀ او به شمول یک دختر سیزده ‌ساله کشته و ۴ تن دیگر به شمول یک دختر زیرسن زخمی شده‌اند.

به گفتۀ این کمیسیون، گروه طالبان ۳ تن از اعضای خانوادۀ بسم‌الله عادل را نیز با خود برده‌اند.

این نهاد افزوده، «کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از نهادهای مسئول خواستار بررسی همه‌جانبۀ این قضیه و قتل بسم‌الله عادل و آشکارسازی حقیقت، نیز پی‌گرد عاملان با هدف تأمین همه‌جانبۀ عدالت است.»

جمعۀ گذشته، هشتم حوت گروه طالبان بر خانۀ بسم‌الله عادل حمله کردند. مسئولان امنیتی غور شمار جان باخته‌گان را ۳ تن و شمار زخمیان را ۵ تن گفتند.

حیات‌الله عادل، آمر حوزۀ دوم پولیس غور و برادر بسم‌الله عادل گفت در این حمله یک برادر، پسر کاکا و یک دختر ۱۵ ساله که برادرزاده‌اش است، کشته شده و ۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

کشته‌شدن ۳ عضو خانوادۀ بسم‌الله عادل، با واکنش‌های زیادی همراه شد است.

گفتنی‌ست که بسم‌الله عادل، مدیر مسئول پیشین رادیو صدای غور، حدود دو ماه پیش در حملۀ مسلحانۀ افراد ناشناس در غور کشته شد.

ریاست عمومی امنیت ملی یک هفته پس از کشته‌شدن آقای عادل اعلام کرد که عزت‌الله بیک، عضو شورای ولایتی غور در ترور آقای ایماق دست داشته است. اما آقای بیک پس از آن‌که به اقدام نیروهای امنیت ملی برای بازداشتش واکنش نشان داد و به‌ جای تسلیم‌شدن بر نیروهای امنیت ملی آتش گشود، کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام