پیکرهای سعدیه سادات، شهناز رووفی و مرسل وحیدی سه کارمند تلویزیون خصوصی انعکاس که عصر روز گذشته در حملۀ مسلحانه در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار جان باختند، امروز (چهارشنبه، ۱۳ حوت/اسفند)  به خاک سپرده شده‌اند. در این رویداد یک رهگذر زن زخم برداشته است.

این سه تن کارمندان بخش دوبلۀ رادیو و تلویزیون انعکاس بودند.

سعدیه که از دو سال به این‌سو در تلویزیون انعکاس در ننگرهار سریال‌های ترکی هندی و دیگر سریال‌ها را به زبان پشتو ترجمه می‌کرد، دختر جوانی بود که با تمام آرمان‌هایش زیر خاک شد.

هرچند او در صفحۀ تلویزیون ظاهر نمی‌شد، اما آوازش در درامه‌ها علاقه‌مندان زیادی داشت. سعدیه تا صنف چهاردهم تحصیل کرده بود و آرزو داشت رشتۀ حقوق را بخواند.

روشان، برادر سعدیه سادات می‌گوید، خواهرش با تمامی آرزوهای خود در زیر خاک خفت.

بسته‌گان این سه تن می‌گویند که آنان در وضعیت بد اقتصادی به سر می‌بردند.

زلمی لطیفی، رئیس تلویزیون انعکاس می‌گوید، این کارمندانش آرزو داشتند تا تحصیلات‌شان را به پایان برسانند، اما به دلیل ناداری و مشکلات مالی کاری می‌کردند.

وزارت داخله از بازداشت یک تن در پیوند به این رویداد خبر می‌دهد.

با آن‌ک یکی از عاملان ترور این سه تن بازداشت شده است، اما عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که ضیاالحق امرخیل، والی این ولایت در دیدار با مقام‌های امنیتی ننگرهار به آنان گفته است تا عاملان این رویداد را شناسایی و بازداشت کنند، در غیر آن باید از وظایف‌شان کنار بروند.

به گفتۀ خوگیانی، آقای امرخیل در اقدام نخست تمامی مسئولان جنایی و کنترل منطقه‌یی حوزه‌های امنیتی شهر جلال‌آباد را تبدیل کرده و وعدۀ آوردن تغییرات بنیادی در صفوف پولیس را داده است.

طالبان دست‌داشتن افراد خود را در این حمله رد کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که گروه داعش مسئولیت حملۀ مسلحانه بر کارمندان تلویزیون انعکاس را بر عهده گرفته است.

حدود سه ماه پیش نیز ملالی میوند، گردانندۀ تلویزیون انعکاس در حمله مشابه کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: