دور دوم رقابت‌های مقدماتی لیگ قهرمانان افغانستان به میزبانی ولایت کندز روز گذشته (سه‌شنبه، چهارم اسد) با شرکت تیم فوتبال شهید سیدجان کندز، تیم فوتبال پیروزی تخار، تیم بند امیر بامیان، آریانای بدخشان و آرمان بغلان، در ورزش‌گاه «سپین‌زر» ولایت کندز آغاز شده است.

علی‌جبیر لعلی، مسئول برگزاری این رقابت‌ها، به سلام‌وطندار می‌گوید در این رقابت‌ها که به‌صورت لیگ برگزار می‌شود، هر تیم ۴ مسابقه در فاصلۀ ۵ روز انجام خواهد داد و هر تیمی که بیش‌ترین امتیاز را کسب کند، قهرمان می‌شود و سهمیۀ لیگ قهرمانان مرکز را به‌دست خواهد آورد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ آقای لعلی، دور دوم مرحلۀ مقدماتی لیگ قهرمانان افغانستان در شش زون کشور در حال راه‌اندازی‌ست و قهرمان‌های زون‌ها جواز حضور در لیگ قهرمانان سال ۲۰۲۲ را به‌دست خواهند آورد.

از سویی هم، عبدالرشید صمدی، مسئول فدراسیون فوتبال کندز، به سلام‌وطندار می‌گوید که هدف از این مسابقات، شناسایی چهره‌های برتر و معرفی آنان به لیگ قهرمانان مرکز است.

او می‌افزاید که تیم برندۀ این مسابقات در لیگ «ACL» یا لیگ قهرمانان افغانستان شرکت و بازی خواهد کرد. به گفتۀ آقای صمدی، آنان به بهترین شکل از تیم‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها میزبانی می‌کنند و در این راستا هیچ مشکلی ندارند.

در همین حال، خلیل‌احمد احمدی، بازی‌کن تیم فوتبال پیروزی تخار و حسین، بازی‌کن تیم شهید سیدجان کندز، می‌گویند که هدف آن‌ها پیروزی تیم‌شان در این رقابت‌هاست و برای قهرمانی تلاش می‌‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این دو بازی‌کن برگزاری چنین مسابقات را به سود جوانان و پدیده‌های فوتبالی در این ولایت می‌دانند و از مسئولان می‌خواهند که تورنمنت‌های بیش‌تری را به هدف رشد فوتبال راه‌اندازی کنند.

در نخستین روز این مسابقات تیم فوتبال پیروزی تخار با نتیجۀ ۳ بر ۱ از سد آریانای بدخشان گذشت و تیم فوتبال شهید سیدجان کندز هم ۲ بر . تیم بند امیر بامیان را شکست داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: