شماری از دانش‌آموزان از روند جاری امتحانات که به دلیل تکمیل‌نبودن نصاب تعلیمی با چالش روبه‌ور شده است، ابراز ناخشنودی می‌کنند و می‌گویند، امتحانات را بی‌آن‌که از سال تعلیمی چیزی آموخته باشند، سپری می‌کنند.

آنان می‌افزایند، امتحانات‌شان از تنها صفحات محدودی از کتاب که در جریان درس‌های حضوری خوانده‌اند، گرفته می‌شود؛ زیرا درس‌های آن‌لاین برای آن‌ها سودی نداشته است.

دیانا، یک تن از دانش‌آموزان در این باره می‌گوید: «امتحانات سخت می‌گذرد؛ چون چهار ماه درس خواندیم و از هر مضمون دو فصلش را خواندیم، تا آخر نخواندیم و تا جایی که درس خواندیم تا همان‌جا سوال می‌آورند.»

تهمینه، یک تن دیگر از دانش‌آموزان نیز می‌گوید: «چهار پنج ورق سر ما می‌خواندند، می‌گفتند چهار پنج ورق در خانه بخوانید، کارخانه‌گی یک ورق در مکتب.»

به گفتۀ دانش‌آموزان، به دلیل تکمیل‌نشدن درس‌ها، آموزگاران از امتحانات سطحی می‌گذرند که پیامد خوبی در سال‌های آینده برای‌شان نخواهد داشت.

وزارت معارف می‌پذیرد که نصاب درسی ام‌سال به گونۀ کامل تطبیق نشده است و از این‌رو، امتحانات از تمام کتاب گرفته نمی‌شود.

نجیبه آرین، سخنگوی وزارت معارف تأکید می‌کند که در سال آینده این کاستی جبران خواهد شد.

درس‌های حضوری مکتب‌ها ام‌سال پس از ۵ ماه تعطیلی به دلیل گسترش ویروس کرونا، در تاریخ اول سنبله آغاز شد و تا ۱۵ قوس ادامه یافت. پس از تعطیلات زمستانی، امتحانات آخر سال از دهم ماه جاری آغاز شده است و هم‌چنان ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: