نیروهای امارت اسلامی صداقت غورزنگ، خبرنگار تلویزیون خصوصی طلوع‌نیوز و جاوید رازمند، خبرنگار «جاج‌نیوز» را امروز در ساحۀ «شهرک تورخم» واقع در گذرگاه تورخم لت‌وکوب کرده‌اند.

این خبرنگاران به سلام‌وطندار می‌گویند، برای تهیۀ گزارش دربارۀ رفتن مسافران به پاکستان به این شهرک رفته بودند که از سوی نیروهای امارت اسلامی نه‌تنها که لت‌وکوب شده؛ بل برخی وسایل کاری آنان را نیز شکستانده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این خبرنگاران می‌افزایند که هرچند مسئولان کمیساریای گذرگاه تورخم به آنان اجازۀ رفتن به این ساحه و تهیۀ گزارش را داده بودند؛ اما نیروهای امارت اسلامی با آن‌هم آنان را لت‌وکوب کردند.

در همین حال، مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی برای ننگرهار می‌گویند که این روی‌داد در اثر سوءتفاهم رخ داده است و آنان از این خبرنگاران معذرت می‌خواهند. مسئولان این ریاست وعده می‌دهند که خسارۀ وسایل شکستانده‌شدۀ این خبرنگاران را جبران می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این بار نخست نیست که نیروهای امارت اسلامی بر خبرنگاران دست بلند می‌کنند، پنج‌شنبۀ گذشته نیز چند خبرنگار در جریان پوشش اعتراض زنان و فعالان مدنی در شهر کابل از سوی نیروهای امارت اسلامی لت‌وکوب و دشنام داده شدند.

خبرنگاران افغان پیش از این هم چندین بار در جریان پوشش اعتراض‌ها و راه‌پیمایی‌های زنان، جوانان و فعالان مدنی در کابل و دیگر ولایت‌ها با خشونت نیروهای امارت اسلامی روبه‌رو شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: