سیداکبر آغا، از مقام‌های پیشین طالبان، امروز در نشستی در کابل مردم افغانستان را به پشتی‌بانی از حکومت جدید فرا می‌خواند و می‌گوید که آنان باید نظام اسلامی اعلام‌شده از سوی طالبان را بپذیرند. او می‌افزاید که نظام اسلامی را در کشور تنها طالبان می‌توانند پیاده کنند.

این در حالی‌ست که شیرمحمد عباس استانکزی، معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر، روز گذشته در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفت که حکومت جدید تا دو روز دیگر اعلام می‌شود.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

اما انعام‌الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان به سلام‌وطندار می‌گوید که بحث‌ها روی تشکیل دولت جدید و کابینۀ آن انجام ‌شده است و آماده‌گی‌ها برای اعلام آن ادامه دارد؛ اما زمان و مکان اعلام تاکنون مشخص نیست. «هنوز جای وقت و محل آن مشخص نشده، اما امید این است که انتظاری که هم‌وطنان ما دارند و در یک سردرگمی به‌سر می‌برند، دیگر وقت زیادی را نخواهد گرفت.»

انعام‌الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان

طالبان در بیست‌وچهارم اسد/مرداد سال جاری در پی فرار محمداشرف غنی توانستند وارد کابل شوند و شهر کابل را تصرف کردند. در بیش از دو هفتۀ گذشته آنان با رهبران حکومت پیشین نیز گفت‌وگوهایی را انجام داده‌اند، اما شیرمحمد عباس استانکزی می‌گوید که گفت‌وگو با رهبران پیشین به‌منظور سهیم‌شدن آنان در حکومت آینده نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: