عبدالباری عمر، معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌ عامه، امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که امکانات کنونی برای درمان سرطان بسنده نیست و آنان به‌منظور درمان این بیماری در پایتخت و زون‌های/حوزه‌های کشور، شفاخانه‌‌های تخصصی و معیاری می‌سازند.

معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌ می‌افزاید که برای ساخت این شفاخانه‌‌ها، گفت‌وگوها با شماری از کشورها آغاز شده است. به گفتۀ او، اکنون شمار بسیاری از شهروندان برای درمان بیماری سرطان از ولایت‌ها به کابل یا حتی به بیرون از کشور سفر می‌کنند؛ اما با ساخت این شفاخانه‌ها مشکلات بیماران سرطانی حل خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سویی هم، عبدالباری عمر با اشاره به بیماری‌های روانی می‌افزاید که ۴۰ سال جنگ، شمار بسیاری از شهروندان کشور را به بیماری‌های روانی مبتلا کرده است که نیاز به درمان دارند. به گفتۀ او، امکانات کنونی در مقایسه با بیماران روانی ناچیز است و آنان تلاش دارند تا برای درمان بیماران روانی پزشکان متخصص را در شفاخانه‌های مرکز و ولایت‌ها افزایش دهند.

معین عرضۀ خدمات صحی وزارت صحت‌ نیز می‌گوید که آنان روی طرحی کار می‌کنند که براساس آن شفاخانه‌های ولایتی معیاری می‌شوند تا بیماران دیگر مجبور نباشند برای درمان به ولایت‌های دیگر سفر کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: