مسئولان وزارت صحت امارت اسلامی می‌گویند که در بیست سال گذشته هیچ کار بنیادی در بخش صحی کشور انجام نشده و ارایۀ خدمات به‌طور معیاری نبوده است.

عبدالباری عمر، سرپرست معینیت وزارت صحت امارت اسلامی، امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید که بخش صحی کشور با مشکلات بسیاری روبه‌روست و در بیست سال گذشته هیچ کار بنیادی از سوی دولت پیشین در این زمینه انجام نشده است. او می‌افزاید که مشکلات بخش صحی به‌جامانده از دولت پیشین به‌زودی و در مدت کم حل‌شدنی نیست و تلاش‌ها و برنامه‌ها برای حل این مشکلات جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

او تأکید می‌کند که بخش صحی طی این سال‌ها متکی به کمک‌های بیرونی بوده و هیچ کنترل و نظارتی بر چه‌گونه‌گی ارایۀ خدمات صحی وجود نداشته است. آقای عمر می‌افزاید که فایق‌آمدن به همه مشکلات موجود در کوتاه‌مدت دشوار است و امارت اسلامی برای یافتن راه‌های حل برای بهبودی بخش صحی تلاش می‌کند.

مسئولان وزارت صحت امارت اسلامی از جامعۀ جهانی می‌خواهند که به کمک‌های‌شان به بخش صحی افغانستان ادامه دهند و امارت اسلامی را در راستای تطبیق برنامه‌ها هم‌کاری کنند. پیش از این سازمان صحی جهان از فروپاشی نظام صحی در افغانستان هشدار داده و گفته بود که در صورت اقدام‌نشدن فوری در این زمینه، فاجعۀ انسانی زودهنگام در این کشور رخ خواهد داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: