مسئولان وزارت صحت امارت اسلامی می‌گویند که در بیست سال گذشته هیچ کار بنیادی در بخش صحی کشور انجام نشده و ارایۀ خدمات به‌طور معیاری نبوده است.

عبدالباری عمر، سرپرست معینیت وزارت صحت امارت اسلامی، امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید که بخش صحی کشور با مشکلات بسیاری روبه‌روست و در بیست سال گذشته هیچ کار بنیادی از سوی دولت پیشین در این زمینه انجام نشده است. او می‌افزاید که مشکلات بخش صحی به‌جامانده از دولت پیشین به‌زودی و در مدت کم حل‌شدنی نیست و تلاش‌ها و برنامه‌ها برای حل این مشکلات جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

او تأکید می‌کند که بخش صحی طی این سال‌ها متکی به کمک‌های بیرونی بوده و هیچ کنترل و نظارتی بر چه‌گونه‌گی ارایۀ خدمات صحی وجود نداشته است. آقای عمر می‌افزاید که فایق‌آمدن به همه مشکلات موجود در کوتاه‌مدت دشوار است و امارت اسلامی برای یافتن راه‌های حل برای بهبودی بخش صحی تلاش می‌کند.

مسئولان وزارت صحت امارت اسلامی از جامعۀ جهانی می‌خواهند که به کمک‌های‌شان به بخش صحی افغانستان ادامه دهند و امارت اسلامی را در راستای تطبیق برنامه‌ها هم‌کاری کنند. پیش از این سازمان صحی جهان از فروپاشی نظام صحی در افغانستان هشدار داده و گفته بود که در صورت اقدام‌نشدن فوری در این زمینه، فاجعۀ انسانی زودهنگام در این کشور رخ خواهد داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: