ریاست صحت بغلان برای بررسی مدرک‌های داروخانه‌ها و جمع‌آوری داروهای تاریخ‌گذشته در این ولایت، یک کمیسیون ایجاد کرده است. اعضای این کمیسیون از چندین نهاد دولتی این ولایت تشکیل شده‌اند و رهبری آن را ریاست صحت بغلان برعهده دارد و به گونۀ جدی به بررسی‌هایش ادامه می‌دهد.

قاری خالد هجران، رئیس صحت امارت اسلامی برای بغلان به سلام‌وطندار می‌گوید که اعضای این کمیسیون در دو روز گذشته دست‌کم ۲۰ داروخانه‌ را که در اطراف ریاست صحت در مربوطات شهر پلخمری بدون جواز فعالیت داشتند، بسته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس صحت بغلان می‌افزاید، ۱۰ داروخانۀ دیگر که بدون جواز هستند، نیز قرار است امروز از سوی اعضای این کمیسیون بسته شوند. به گفتۀ او، هم‌اکنون این کمیسیون کارش را در شهر پلخمری آغاز کرده است و سپس در ولسوالی‌های بغلان نیز فعالیت خواهد داشت.

رئیس صحت بغلان به تمامی داروخانه‌های بدون‌ جواز در این ولایت هشدار می‌دهد که از این پس آنان غیرقانونی فعالیت نمی‌توانند و باید جواز کاری‌شان را از این ریاست دریافت کنند. به گفتۀ او، از این پس دیگر هیچ داروخانه‌یی حق ندارد داروهای تاریخ‌گذشته و بی‌کیفیت را به بیماران و بیمارداران به فروش برساند.

کمیسیون ایجادشده نیز وظیفه دارد داروخانه‌های کسانی که دارو را با بهای بلند به فروش می‌رسانند،  بسته و مالکش را بازداشت کنند. با این حال، باشنده‌گان بغلان از این اقدام ریاست صحت این ولایت ابراز خرسندی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پیرمحمد که از ولسوالی جلگۀ بغلان برای درمان همسرش به شفاخانۀ ولایتی پلخمری آمده است، می‌گوید که چندین بار داروهای تاریخ‌گذشته خریده و درد بیمارش را چند برابر کرده است. او می‌افزاید که بهای دارو نیز بلند است و باید جلو افرادی که گران‌فروشی می‌کنند، گرفته شود.

از سویی هم، برخی از باشنده‌گان بغلان نیز می‌گویند که بسیاری از داروخانه‌ها در شهر پلخمری از سوی زورمندان دولت پیشین ساخته شده بود و به گونۀ غیرقانونی فعالیت می‌کردند که اکنون بسیاری از آن‌ها بسته شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: