افزایش دزدی‌های مسلحانه، کشتارها و زورگویی‌ها در برخی از بخش‌های ولایت بغلان، نگرانی باشنده‌گان این ولایت را برانگیخته است. آنان می‌گویند که هیچ کسی مسئول و پاسخ‌گو به مشکلات آنان نیست.

غیورخان، باشندۀ یکی از ولسوالی‌های سه‌گانۀ اندراب‌ ولایت بغلان است. او می‌گوید که در این اواخر دزدی‌های مسلحانه و کشتارها در این ولسوالی‌ها افزایش یافته است. غیورخان می‌افزاید که در ده روز پسین دو روی‌داد قتل در این ولسوالی‌ها رخ داده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

متین، دیگر باشندۀ بغلان می‌گوید که در چند شب گذشته پی‌هم صداهای تیراندازی در حومه‌های شهر پلخمری شنیده می‌شود. متین می‌افزاید که آنان نگران امنیت‌شان‌اند و هراس دارند تا مبادا جنگ در شهر پلخمری دوباره آغاز شود.

نقیب‌‎الله، یکی از دکان‌داران در شهر پلخمری‌ست. او می‌گوید که تمامی دکان‌های شهر شام‌‌هنگام قفل می‌شوند و مردم از خانه‌های‌شان بیرون شده نمی‌توانند. در تازه‌ترین مورد، دو شب پیش سه‌شنبه‌‌شب، بیست‌وهفتم میزان/مهر افراد مسلح ناشناس دو بمب دستی را در منطقۀ «دیوار معدن» شهر پلخمری در جادۀ عمومی پرتاب کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با آن‌که هدف این حمله هنوز مشخص نشده و در این روی‌داد به کسی آسیبی نرسیده است، اما مسئولان امارت اسلامی در بغلان می‌گویند که نیروهای آنان در بخش‌هایی از شهر ایست‌های بازرسی دارند و کامل امنیت شهر را تأمین می‌کنند.

مسئولان امارت اسلامی در بغلان می‌افزایند که تاکنون چندین تن را در پیوند به روی‌دادهای گونه‌گون در این ولایت بازداشت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: