طارق اکبری، سرطبیب شفاخانۀ افغان_جاپان به سلام‌وطندار می‌گوید که پنج ماه می‌شود حدود ۲۵۰ کارمند این شفاخانه معاش دریافت نکرده‌اند. او می‌گوید که از میان این کارمندان، تاکنون ۳۵ کارمند به‌دلیل دریافت‌نکردن معاش وظیفه‌های‌شان را ترک کرده‌اند. آقای اکبری می‌افزاید که حتی شماری از کارمندان این شفاخانه کرایۀ موتر ندارند و بانک جهانی پول به این شفاخانه نمی‌دهد.

سرطبیب شفاخانۀ افغان_جاپان هشدار می‌دهد که در کنار پرداخت‌نشدن معاش‌ کارمندان، ۷۰ درصد دارو و دیگر تجهیزات این شفاخانه هم در حال تمام‌شدن است و به این دلیل ناگزیر اند روز سه‌شنبۀ همین هفته دست به اعتصاب کاری بزنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

طارق اکبری نیز می‌گوید، پیش از این اتحادیۀ اروپا تعهد کرده بود که معاش‌های‌ کارمندان صحی را می‌پردازد؛ اما پرداخت نشد. او تأکید می‌کند که با سردشدن هوا ممکن است شمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد، اما تاریخ ماشین پی‌سی‌آر یا آزمایش مبتلایان به کرونا به پایان رسیده است و نمی‌توانند نتیجۀ معاینات را درست معلوم کنند.

معاش‌های کارمندان شفاخانۀ افغان_جاپان و تجهیزات این شفاخانه از سوی یک نهاد خارجی به‌نام «هِلت نِت» تمویل می‌شود. فریبا عزیزی، نمایندۀ این نهاد برای شفاخانۀ افغان_جاپان می‌گوید که بانک جهانی با تغییر نظام، مطابق قرارداد با آن‌ها پول نداده است تا این مشکلات را حل کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

بانو عزیزی می‌افزاید، بانک جهانی وعدۀ پرداخت پول را کرده است که با عملی‌شدن آن مشکل معاش‌ها و تجهیزات این شفاخانه حل می‌شود.

خواستیم دیدگاه مسئولان وزارت صحت امارت اسلامی را هم در این باره داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم. براساس گفته‌های مسئولان شفاخانۀ افغان_جاپان، هم‌اکنون حدود ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در این شفاخانه بستری‌اند که به گفتۀ آنان، با سردشدن هوا این شمار افزایش خواهد یافت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: