رحمت‌الله مصمم، رئیس اتحادیۀ صرافان نیمروز، به سلام‌وطندار می‌گوید که مارکت اسعار این ولایت پس از یک هفته، امروز دوباره به فعالیت آغاز کرده است و صرافان به اعتصاب‌شان پایان داده‌اند.

به گفتۀ او، صرافان نیمروز با مسئولان محلی و هیأت اعزامی مرکز به تفاهم رسیده‌اند که ضمانت بانکی نخست از صرافان شهرهای بزرگ چون کابل، هرات و بلخ اخذ شود و پس از آن، آنان نیز پول ضمانت بانکی را پرداخت خواهند کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فایس‌بوک دنبال کنید

رئیس اتحادیۀ صرافان نیمروز می‌افزاید که امارت اسلامی از هر جواز فعالیت صرافان، مبلغ ۲۰ لک افغانی ضمانت بانکی خواسته است. مسئولان ریاست اطلاعات و فرهنگ نیمروز نیز بازگشایی مارکت اسعار این ولایت را تأیید می‌کنند.

صرافان نیمروز هفتۀ گذشته، به‌دلیل درخواست پول هنگفت به‌عنوان ضمانت بانکی و لت‌وکوب چند صراف از سوی نیروهای امارت اسلامی بسته شد و صرافان دست به اعتصاب کاری زدند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

شماری از صرافان به سلام‌وطندار دلیل این اقدام‌شان را درخواست ۲ تا ۵ میلیون افغانی به‌عنوان ضمانت بانکی از سوی مسئولان امارت اسلامی عنوان کردند. آنان تأکید کردند که توان پرداخت این مقدار پول را ندارند و دولت باید به این مشکل‌شان رسیده‌گی کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: