مسئولان در شفاخانۀ افغان_جاپان می‌گویند که با آغاز فصل سرما مراجعۀ افراد مبتلا به ویروس کرونا به شفاخانه‌های کابل و ولایت‌ها ۱۰ درصد افزایش یافته است. به گفتۀ آنان، شفاخانه‌ها با کم‌بود دارو و اکسیژن روبه‌رو اند.

طارق اکبری، سرطبیب شفاخانۀ افغان_جاپان به سلام‌وطندار می‌گوید که شمار بیماران کرونایی در کشور در حال افزایش است. آقای اکبری می‌افزاید که با سردشدن هوا، مراجعۀ مبتلایان به کرونا به شفاخانه‌ها حدود ۱۰ درصد افزایش یافته؛ اما تجهیزات صحی به‌ویژه اکسیژن در حال کاهش است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ او، هم‌اکنون حدود ۶۵ بیمار کرونایی در این شفاخانه زیر درمان‌اند. او می‌گوید که اخیراً ۲۴ تن از افراد مبتلا به کرونا از ولسوالی جاغوری غزنی به این شفاخانه مراجعه کرده که جز ۷ بیمار، باقی همه درمان شده و به خانه بازگشته‌اند. به گفتۀ او، تلاش شده است موضوع پرداخت‌نشدن معاش کارمندان صحی و دیگر موارد با مراجع و نهادهای وابسته مطرح شود؛ اما تاکنون پاسخی داده نشده است.

در همین حال، دکتر سعید امیرنژاد، مسئول بخش سرویلانس ریاست صحت هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که با سردشدن هوا، شمار بسیاری از بیماران به شفاخانه‌ها مراجعه می‌کنند و هم‌اکنون ۳۹ بیمار در شفاخانه‌های مرتبط با کرونای این ولایت بستری‌اند. او می‌افزاید که به‌دلیل کم‌بود بودجه، کار تیم‌های سروی کرونا در مناطق روستایی به بن‌بست رسیده؛ در حالی که موج چهارم کرونا آغاز شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

تلاش کردیم دیدگاه مسئولان وزارت صحت و سخنگویان امارت اسلامی را دربارۀ کم‌بود اکسیژن و دارو برای بیماران کرونایی داشته باشیم؛ اما موفق نشدیم.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: