عبدالباری عمر، سرپرست اداره‌ی ملی غذا و داروی افغانستان، امروز (چهارشنبه، ۲۵ دلو) در یک نشست خبری در کابل می گوید که هنوز هم نبود مصونیت غذایی در افغانستان یک چالش جدی است و نزدیک به چهار میلیون تن در افغانستان به دلیل نداشتن مصونیت غذایی از سوء تغذیه رنج می برند.

او می‌افزاید: «در افغانستان سه میلیون کودک و یک میلیون زن از سوء تغذیه رنج می‌برند یکی از علت های عمده‌ آن، عدم مصٔونیت غذایی در افغانستان است.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مسٔولان در اداره‌ی ملی غذا و داروی افغانستان، می‌گویند که برای ثبت غذا‌های بهداشتی شش لابراتوار از سوی این اداره ساخته شده است که در آینده‌ی نزدیک، در کابل و ولایت‌ها به بهره برداری می‌رسد.

فهیم منصور، سرپرست ریاست تضمین کیفیت اداره‌ی ملی غذا و دارو، می‌گوید که استفاده از غذاهای بی‌کیفیت سبب ابتلای شهروندان به بیمارهای گونا گون می شود. او می‌افزاید: «مردم باید چیزی را که از دکان‌ها می‌خرند به تاریخ آن توجه کنند و آن چیزی که از دکان خریداری می کنند، که بی‌کیفیت باشد، ظاهرش تغییر می‌کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

 پیش از این، برنامه‌ی جهانی غذا سازمان ملل متحد، گفته بود که افغانستان از نظر داشتن امنیت غذایی، هشتمین کشور در جهان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: