شماری از سربازان ارتش و خانواده‌های سربازانی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، با شکایت از کارمندان شفاخانۀ نمبر ۲ چهارصد بستر که ویژۀ بیماران کووید ۱۹ است، می‌‌گویند که در یگانه شفاخانۀ ویژۀ کووید ۱۹ برای ارتش کشور توزیع اکسیژن و دیگر نیازهای صحی به بیماران کرونایی به گونۀ ناعالانه و سلیقه‌یی پیش می‌رود و چه‌گونه‌گی رسیده‌گی به بیماران به بخش‌‌‌های مختلف از جمله وی‌آی‌پی (اشخاص بسیار مهم)، جنرالان و افراد عادی تقسیم شده است.

فردوس، از افسران ارتش می‌‌گوید که از چند روز به این‌سو هیچ‌گونه بالون اکسیژن به شفاخانۀ نمبر ۲ چهارصد بستر آورده نشده است. او تأکید می‌کند که تمام کارمندان صحی آن‌چه در توان دارند، برای بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌دهند؛ اما امکانات صحی شفاخانه بسنده نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

فردوس می‌گوید: «مشکلات در بخش آکسیجن/اکسیژن است، عدم تعادل در آکسیجن است و توزیع آن مساوی نیست. به کسانی که در وی‌آی‌پی است یا جنرال هستند و یا واسطه دارند آکسیجن است، اما به کسانی که شناخت و ارتباط ندارند، آکسیجن نیست و  اگر باشد، این‌جا یک بالون آکسیجن است و به وی‌آی‌پی ۲۰ بالون. بخش وی‌آی‌پی هیچ بی‌بالون نیست، دو بالون اضافه به آن‌ها حتی است و داکترها هم مجبور هستند. داکتر ملامت نیست، مشکل از مدیریت است. بیش‌تر مرگ‌ها در اثر نبود آکسیجن بوده و اگر آکسیجن می‌بود، آن‌ها زنده می‌ماندند.»

شناخت و روابط سبب شده است که به شکایت‌ها افزوده شود. میوند، افسر نیروی هوایی ارتش در این باره می‌گوید: «در این شفاخانه آکسیجن کم است، بیش‌تر مریض‌ها از بیرون آکسیجن خریداری می‌کنند. دو روز می‌شود در این شفاخانۀ دولتی هیچ آکسیجن نیامده، داکترها خوب است می‌آیند مراقبت می‌کنند، اما بعضی دواهاست که این‌جا پیدا نمی‌شود. اگر پیدا شود، به واسطه‌دارها است.»

شمار بیمارانی که در شفاخانۀ نمبر ۲ چهارصد بستر بستری‌اند، به حدود ۳۰ تن می‌رسند. یکی از این بیماران که نمی‌خواهد از او در گزارش نام برده شود، می‌گوید: «۱۵ روز می‌شود که به این مریضی مبتلا شده‌ام و وضعیتم خیلی وخیم است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اما روح‌الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع با رد این شکایت‌ها می‌گوید که تمام امکانات برای بیماران کرونایی در این شفاخانه مهیاست.

انتقادها از نبود یا کم‌بود اکسیژن در شفاخانه‌های دولتی، به‌ویژه شفاخانۀ ویژۀ کووید ۱۹ برای سربازان ارتش در حالی مطرح می‌شود که با گذشت هر روز به شمار بیماران کرونایی در کشور افزوده می‌شود و مسئولان وزارت صحت از بدترشدن هرچه بیش‌تر وضعیت هشدار می‌دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: