مسئولان صحی پروان می‌گویند که با فعا‌ل‌سازی یک دستگاه غیرفعال تولید اکسیژن در این ولایت، مشکل کم‌بود اکسیژن بیماران کرونایی در پروان حل شده است.

صفی‌الله وارسته، رئیس صحت پروان می‌گوید که این دستگاه در مدیریت پولیس اطفائیۀ این ولایت بود و به دستور والی پروان و پس از یک شبانه‌روز تلاش دوباره ترمیم و فعال شده است. به گفتۀ رئیس صحت پروان، این دستگاه توانایی تولید دو بالون اکسیژن را در یک ساعت دارد و برای تولید مصرف نیز نیاز ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

صفی‌الله وارسته تأکید می‌کند که پس از این آنان در نهادهای صحی مربوط به کووید ۱۹ پروان با کم‌بود اکسیژن روبه‌رو نخواهند شد.در همین حال، فضل‌الدین عیار، والی پروان به سلام‌‌وطندار می‌گوید که پس از این نه‌تنها مشکل کم‌بود اکسیژن بیماران مبتلا به کرونا در این ولایت حل شده است؛ بل اضافه از نیاز نیز اکسیژن تولید خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ فضل‌الدین عیار، پس از این ولایت‌های دیگر به‌ویژه ولایت‌های هم‌جوار پروان نیز می‌توانند اکسیژن مورد نیازشان را از این ولایت به‌دست بیاورند.

مسئولان محلی و صحی پروان در حالی از فعال‌سازی دستگاه تولید اکسیژن در این ولایت سخن می‌زنند که براساس گزارش‌ها، شفاخانۀ کووید ۱۹ پروان با مشکل ۵۰ درصدی کم‌بود اکسیژن برای بیماران کرونایی روبه‌رو شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: