شماری از جوانان در بادغیس می‌گویند، نهادهای خارجی که در این ولایت فعالیت می‌کنند در  روند استخدام کارمندان‌شان برخورد سلیقه‌یی دارند و از جوانان دانش‌آموخته در این ولایت استفاده نمی‌کنند.

عصمت‌الله بارکزی، یکی از ده‌ها جوان دانش‌آموخته در ولایت بادغیس است. او، مدرک کارشناسی/لیسانس از دانشکدۀ زراعت دارد و اکنون بی‌کار است. بارکزی، با انتقاد از عدم شفافیت در روند استخدام کارمندان نهادهای خارجی در این ولایت می‌گوید که مسئولان این نهادها تاهنوز به هیچ یکی از درخواست‌هایش پاسخ نداده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عصمت‌الله و دیگر جوانان دانش‌آموختۀ بادغیسی که از چند روز به‌این‌سو، اعتراضات را در شبکه‌های اجتماعی و شهر قلعه‌نو، مرکز بادغیس به راه انداخته‌اند، مسئولان نهادهای خارجی در این ولایت را به برخوردهای سلیقه‌یی در روند استخدام کارمند متهم می‌کنند. آنان می‌افزایند که تا رسیدن به خواسته‌ها و تأمین عدالت، به اعتراضات‌شان ادامه می‌دهند.

اسماعیل عمر، یکی از این جوانان به سلام‌وطندار می‌گوید: «در این اواخر تعیین بست‌های زیادی در دفترها شده، اما متأسفانه خارج از ولایت بوده است. اگر جواب مثبت دریافت نکنیم، هم‌چنان دادخواهی ما ادامه دارد تا به حق خود برسیم.»

از سویی هم، آصف جویا، از فعالان مدنی در بادغیس، نیز تأکید می‌کند که استخدام کارمندان در نهادها براساس روابط انجام می‌شود و به این دلیل شمار بسیاری از جوانان دانش‌آموخته در این ولایت بی‌کار اند.

خواستیم دیدگاه مسئولان برخی از نهادهای خارجی در بادغیس را در این باره نیز داشته باشیم؛ اما آنان حاضر به گفت‌وگو نشدند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان محلی بادغیس می‌گویند که آنان تمام خواسته‌های جوانان را با نهادهای ملی و بین‌المللی که در این ولایت فعالیت می‌کنند، شریک کرده‌اند تا بتوانند از کادرهای دانش‌آموختۀ این ولایت استفاده کنند.

به گفتۀ مسئولان محلی بادغیس، هم‌اکنون در این ولایت حدود ۲۵ نهاد خصوصی داخلی و خارجی وجود دارد که در بخش‌های مختلف فعال‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: