جشنوارۀ فرهنگی «سیب رخش» پس از چاشت روز گذشته (سه‌شنبه، چهاردهم سرطان)، با حضور ده‌ها تن از شاعران، نویسنده‌گان و فرهنگیان مرکز و ولسوالی‌های مختلف بدخشان در ولسوالی بهارک برگزار شد.

در این جشنواره که از سوی ریاست اطلاعات و فرهنگ بدخشان با هم‌کاری مؤسسۀ فرهنگی «ایپسو» برگزار شد، شرکت‌کننده‌گان با سرودن شعر و خواندن مقاله، احساسات‌شان را بیان کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، می‌گوید که امارت اسلامی به شاعران و ادیبان جای‌گاه ویژه قائل است و هم‌واره از برگزاری چنین برنامه‌ها پشتی‌بانی می‌کند.

او از شاعران و ادیبان بدخشان می‌خواهد که ریاست اطلاعات و فرهنگ را با سوژه و مشوره‌های سودمندشان تشویق کنند تا فقر فرهنگی از جامعۀ بدخشان زدوده شود.

در همین حال، مطیع‌الله مهیاد، نمایندۀ مؤسسۀ فرهنگی ایپسو در بدخشان، می‌گوید که هدف از برگزاری این جشنواره ارج‌گذاشتن به داشته‌های بومی باشنده‌گان محل، گردهمایی فرهنگیان زیر یک سقف واحد و زنده‌نگه‌داشتن اشعار دیرینه است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حیات‌الله، ولسوال ولسوالی بهارک، نیز می‌گوید که شاعران و عصارۀ تفکرات آنان می‌‌تواند در سَمت‌وسودهی جامعۀ اسلامی ممد و مؤثر واقع شود.

جشنوارۀ فرهنگی «سیب رخش» در میان ادیبان، شاعران و نویسنده‌گان بدخشان از شهرت و جای‌گاه بالایی برخوردار است. در این جشنواره شاعران و نویسنده‌گان بسیاری از مرکز و ولسوالی‌های این ولایت شعر و مقاله‌های‌شان را به خوانش می‌گیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: