سفارت افغانستان در ورشو، پایتخت پولند اعلام کرده است که با آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، ۲۰۰۰ شهروند افغانستان از اوکراین به پولند پناه برده‌اند.

طاهر قادری، سفیر افغانستان در ورشو، روز گذشته (چهارشنبه، یازدهم حوت/اسفند) در دیدار با مسئولان وزارت امور خارجۀ پولند، از آنان به‌خاطر رسیده‌گی به شهروندان افغانستان گیرمانده در اوکراین قدردانی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سفیر افغانستان در ورشو هم‌چنان در یک نامۀ سرگشاده عنوانی مردم پولند از کمک‌های این کشور با مردم افغانستان سپاس‌گزاری کرده است.

به‌دنبال تهاجم روسیه بر اوکراین، صدها هزار شهروند این کشور و شهروندان خارجی به کشورهای همسایۀ اوکراین از جمله پولند فرار کرده‌اند. براساس آمار سازمان ملل، یک میلیون تن در اثر جنگ اوکراین از این کشور فرار کرده‌اند. برخی از کشورهای خارجی، اقدام به انتقال شهروندان خود از اوکراین کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

پیش‌ از این، وزارت امور خارجۀ امارت اسلامی دربارۀ امنیت شهروندان و دانش‌جویان افغانستان در اوکراین ابراز نگرانی کرده و گفته بود که از تمام امکانات و منابع موجود برای تأمین امنیت و انتقال آن‌ها به مکان امن استفاده می‌کند. آمار دقیق دربارۀ این‌که چه شمار شهروند افغانستان در اوکراین حضور داشته‌اند، در دست نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: