با پایان‌ دور نخست گفت‌وگوهای صلح میان هیأت‌های روسیه و اوکراین، مقام‌های مسکو و کی‌یف اعلام کرده‌اند که هیأت‌ها تا چند روز دیگر برای دور دوم گفت‌وگوها آماده می‌شوند.

پس از دور نخست گفت‌وگوها که در مرز بلاروس انجام شد، هیأت‌ها به پایتخت‌های خود برای رأی‌زنی دربارۀ مسایل مورد بحث بازگشته‌اند. قرار است پس از مشورت، دور دوم گفت‌وگوها در مرز بلاروس و لهستان آغاز شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در دور نخست گفت‌وگوها، هیأت اوکراینی خواهان آتش‌بس فوری و خروج قوای روسی شده،‌ اما روسیه این تقاضای اوکراین را رد کرده است.

در همین حال، نشست ویژۀ مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز گذشته دربارۀ وضعیت اوکراین در مقر این سازمان برگزار شد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در این نشست گفته است که جنگ در اوکراین باید متوقف شود و سربازان باید به قطعات‌شان برگردند. او از رهبران خواسته است که به سوی صلح گام بردارند و غیرنظامیان باید محافظت شوند.

این در حالی‌ست که تصویرهای ماهواره‌یی که به تازه‌گی پخش شده است، کاروان بزرگی از وسایل زرهی روسیه را در حال پیش‌روی به سوی پایتخت اوکراین نشان می‌دهد. براساس گزارش شرکت تصویرهای ماهواره‌یی «مکسار تکنولوژیز»، طول این کاروان شامل صدها وسایل نقلیۀ زرهی، تانک، توپ‌خانه و وسایل حامل تدارکات لوژستیکی، حدود ۲۷ کیلومتر است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این همه، با گذشت شش روز از تهاجم روسیه بر اوکراین، مقام‌های اوکراین می‌گویند که سربازان روسی قادر به تصرف هیچ یک از شهر‌های عمدهٔ این کشور نشده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: