رینا امیری، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان، می‌گوید که از شرکت در گفت‌وگوهای هیأت آمریکایی با مقام‌های امارت اسلامی خودداری کرده است.

او گفته زمانی آمادۀ هم‌کاری‌ست که امارت اسلامی برای احیای حقوق زنان و دختران آمادۀ کار باشد. رینا امیری بامداد امروز در ‌توییترش نوشته است که پس از بررسی و مشورت تصمیم گرفت در گفت‌وگوهای هفتۀ گذشتۀ مقام‌های آمریکایی و امارت اسلامی در قطر شرکت نکند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ آمریکا در امور زنان و حقوق بشر افغانستان افزوده است از هم‌کارانش که با امارت اسلامی در گفت‌وگو هستند، در موضوع‌هایی مانند ثبات اقتصادی و واکنش بشردوستانه، برای بهبود زنده‌گی ۴۰ میلیون شهروند افغانستان پشتی‌بانی می‌کند.

او گفته است که اگر چشم‌اندازی برای اقدامی معنادار وجود دارد، باید با امارت اسلامی ملاقات شود. با این حال، بانو امیری گفته او به‌شدت نگران اقدامات و موضع کنونی امارت اسلامی در مناطقی‌ست که دفترش بر آن‌جاها نظارت می‌کند.او افزوده است از این‌که تعامل قوی بین‌المللی تا این مرحله نتیجۀ معناداری برای زنان، دختران و جمعیت‌های در معرض خطر افغانستان به هم‌راه نداشته، ناامید است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

امیری گفته که او زمانی آمادۀ هم‌کاری‌ست که امارت اسلامی آمادۀ کار بر روی گام‌های مشخص برای احیای حقوق افغان‌ها از جمله زنان، دختران و جمعیت‌های در معرض خطر باشد.

امیری تأکید کرده است دولت ایالات متحده از امارت اسلامی می‌خواهد که به حقوق بشر همۀ افغان‌ها احترام بگذارد. هیأتی به‌ رهبری توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای افغانستان به روزهای ۲۹ و ۳۰ جون با نماینده‌گان ارشد امارت اسلامی از جمله امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه گفت‌وگو کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: