رینا امیری، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان، گفته است که در قدم نخست کشورهای اسلامی باید امارت اسلامی را دربارۀ احترام به حقوق بشر و اجازۀ کار و آموزش به زنان و دختران افغان پاسخ‌گو نگه‌ دارند.

بانو امیری امروز در ‌توییترش نوشته که با نماینده‌گان کشورهای عضو سازمان هم‌کاری اسلامی در شهر جدۀ عربستان سعودی دیدار کرده است. به گفتۀ او، در این دیدار دربارۀ تلاش‌های سازمان هم‌کاری اسلامی برای کاهش بحران انسانی افغانستان گفت‌وگو شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان، تأکید کرده است که حقوق بشر و موضوع‌های بشردوستانه به‌هم مرتبط‌اند. او گفته که از اعضای سازمان هم‌کاری اسلامی خواسته شده است تا امارت اسلامی را برای پشتی‌بانی از تشکیل حکومت فراگیر و پایان‌دادن به مجازات علیه کسانی که از حقوق‌شان دفاع می‌کنند، زیر فشار قرار دهند.

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان افزوده که نشست سازنده‌یی با آکادمی فقه عربستان سعودی در زمینۀ اعطای بورسیه برای زنان داشته است که تأکید می‌کند حقوق زنان برای آموزش، کار و مشارکت در تمامی عرصه‌های زنده‌گی، از جمله سیاسی، در اسلام غیرقابل انکار است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بانو امیری هم‌چنان گفته که بحث‌های مؤثری با بانک توسعۀ اسلامی داشته است. او از پیش‌رفت در ایجاد صندوق امانی و تلاش‌ها برای جلب پشتی‌بانی اعضای سازمان هم‌کاری اسلامی و دیگر کشورها به‌منظور رسیده‌گی به وضعیت بشری افغانستان استقبال کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: