شماری از باشنده‌گان بادغیس می‌گویند که روستانشینان این ولایت از سال‌ها به این‌سو، به‌دلیل فقر و ناداری دست به قطع درختان به‌ویژه درختان ارچه می‌زنند و از آن به‌عنوان مواد سوخت در زمستان استفاده می‌کنند.

آنان با ابراز نگرانی از قطع بی‌رحمانۀ درختان مثمر و غیرمثمر در این ولایت، از مسئولان می‌خواهند که برای جلوگیری از قطع جنگلات هر چه زودتر اقدام و با متخلفان برخورد قانونی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

محمدفهم هاشمی، یک تن از باشنده‌گان بادغیس به سلام‌وطندار می‌گوید: «از دولت و رهبران این مملکت به‌عنوان باشندۀ این محیط و منطقه خواهش‌مندم که از قطع جنگلات به‌خصوص جنگلات ارچه جلوگیری بکنند تا این‌که ما یک محیط پاک و منزه داشته باشیم.»

شماری از آگاهان امور کشاروزی در بادغیس به این باور اند که قطع درختان و جنگلات باعث فرسایش خاک و آلوده‌گی محیط‌زیست می‌شود.

شمس‌الحق شمس، از آگاهان امور کشاورزی تأکید می‌کند که مسئولان محلی امارت اسلامی برای جلوگیری از قطع درختان، باید بدیلی را برای سوخت زمستان باشنده‌گان فراهم کنند. به گفتۀ او، آگاهی‌دهی در این زمینه به باشنده‌گان روستاها نیز می‌تواند کمک کند.

در همین حال، مسئولان ریاست زراعت و مالداری بادغیس می‌گویند که بیش‌تر درختان ارچه در این ولایت در زمان دولت پیشین قطع شده است.

محی‌الدین بشری، رئیس زراعت و مالداری بادغیس تأکید می‌کند که امارت اسلامی اکنون برای حفاظت از جنگلات، تیم‌های ویژه را در تمام ولسوالی‌ها گماشته‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

براساس گفته‌های مسئولان محلی بادغیس، درختان ارچه بیش‌تر در مناطق بند سبزک، آب‌کمری، گنبد قادس، و شهر آرمان این ولایت قرار دارند.

پیش از این نیز، باشنده‌گان و مسئولان محلی بادغیس بارها از قطع درختان ارچه در این ولایت ابراز نگرانی کرده و خواهان جلوگیری آن شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: