شماری از باشند‌ه‌گان کنر با ابراز نگرانی می‌گویند که جنگلزدایی و قاچاق چوب در این ولایت هم‌چنان ادامه دارد. آنان می‌افزایند که در گذشته نگرانیهای‌شان را دربارۀ جنگلزدایی با مقام‌های وقت در میان گذاشته بودند؛ اما آنان هیچ اقدامی برای جلوگیری از آن انجام ندادند.

باشنده‌گان کنر از طالبان می‌خواهند که باید اقدامات جدی را برای جلوگیری از قطع و قاچاق جنگلات این ولایت به بیرون از کشور، انجام دهند و آن را متوقف کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که این روزها نگرانی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است که جنگلات کنر با کمک پاکستان قطع و سپس چوب آن به این کشور منتقل می‌شود. اما مسئولان محلی کنر می‌گویند که جنگل‌زدایی و قاچاق چوب در این ولایت متوقف شده است.

محمدعثمان ترابی، والی کنر می‌گوید که از زمان روی‌کارآمدن طالبان، آن‌ها جنگل‌زدایی و قاچاق چوب را ممنوع کرده‌اند و هیچ‌کس نتوانسته است چوب کنر را به مناطق دیگر منتقل کند.

در کنار تلاش‌های حکومت، مشارکت مردم در حفاظت از جنگلات نیز مهم است و اعتقاد بر این است که در صورت ممنوعیت جنگل‌زدایی و قاچاق چوب، می‌توان این گنجینۀ ملی را حفظ کرد.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

براساس معلومات مسئولان محلی، ۲۰۰ هزار هکتار جنگل در مناطق کوهستانی کنر وجود دارد. اما این جنگلات هم‌واره قطع و چوب آن‌ها به بیرون از کشور قاچاق می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: