ده‌ها معلول امروز در ننگرهار با راه‌اندازی یک راه‌پیمایی اعتراضی‌آمیز خواستار آزادسازی ذخایر ارزی افغانستان شدند و تصمیم اخیر جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ آمریکا مبنی بر اختصاص ۳.۵ میلیارد دالر از دارایی‌های کشور به خانواده‌های قربانیان حمله‌های یازدهم سپتامبر را محکوم کردند.

راه‌پیمایان که اعتراض‌‌شان را از برابر نماینده‌گی بانک مرکزی آغاز کردند و در جادۀ «پشتونستان» پایان دادند، علیه آمریکا شعار دادند و گفتند که این کشور باید از تصمیم‌های ظالمانه علیه مردم افغانستان دست بردارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

معترضان می‌افزایند که شهروندان افغانستان در روی‌داد یازدهم سپتامبر دست ندارند و آمریکا به‌دنبال بهانه است تا ثروت افغانستان را اختلاس کند. به گفتۀ آنان، آمریکا نه‌تنها که باید دارایی‌های افغانستان را آزاد کند؛ بل باید زیان‌هایی که در ۲۰ سال گذشته به مردم افغانستان وارد کرده است را نیز جبران کند.

اعتراض‌کننده‌گان از سازمان ملل متحد و جامعۀ جهانی نیز می‌خواهند که در کنار مردم افغانستان بی‌ایستند و بر آمریکا فشار بیاورند تا تمام دارایی‌های افغانستان را آزاد کند و در اختیار افغان‌ها بگذارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که پیش از این نیز، به‌شمول ننگرهار در مناطق دیگر کشور اعتراض‌هایی علیه تصمیم اخیر جو بایدن راه‌اندازی شده که هزاران تن در آن شرکت کرده بودند. معترضان این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا را ناعادلانه خوانده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: